В Україні змінилися умови в'їзду з країн поширення штаму "Дельта". Що відомо

В Україні змінилися умови в'їзду з країн поширення штаму "Дельта". Що відомо

В Україні змінилися умови в'їзду з країн поширення штаму "Дельта". Що відомо
ДПСУ

З 2 липня іноземцям та особам без громадянства, а також українцям, які прибули з країн з найбільшою кількістю випадків штаму "Дельта", при в'їзді до України доведеться пройти експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу. Відповідні зміни вніс Кабінет міністрів.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

"Перш за все ми будемо проводити контроль стану здоров’я прибулих з країн, де цей штам коронавірусу ("Дельта" — ред.) вже поширений. Для цього розгорнуть пункти тестування на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 у пунктах пропуску через державний кордон", — зазначив чиновник.

Читайте також: МЗС закликало не відвідувати 4 країни через штам "Дельта". Хто у переліку

Кузін додає, що для перетину державного кордону іноземцям (крім тих, хто має посвідку на постійне проживання в Україні) та особам без громадянства старше 12 років, які прибули з Індії, Великої Британії, Російської Федерації, Португалії або перебували на їх території не менше 7 днів протягом останніх 14 днів, "потрібно пройти безпосередньо в пунктах пропуску (пунктах контролю) експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2".

Читайте також: Чим небезпечний штам коронавірусу "Дельта". Пояснюють імунологи

"За наявності негативного результату їм дозволять потрапити в Україну. У разі відсутності такого результату або відмови від тестування прикордонник відмовляє такій особі у перетині державного кордону", — йдеться у повідомленні.

Водночас громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України (крім тих хто молодше 12 років) та прибули в Україну з вище зазначених країн або перебували на їх території не менше 7 днів протягом останніх 14 днів також здійснюють експрес-тестування на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 безпосередньо в пунктах пропуску. В разу позитивного результату вони підлягають обов’язковій самоізоляції або обсервації.

Читайте також: "Їздили в країни, де циркулює цей штам". Що відомо про українців з COVID-19 "Дельта"

Також супровід осіб, які підлягають обсервації, від зони прикордонного контролю до санітарних зон забезпечуватиме Нацполіція.

"Список країн буде переглядатися та оновлюватися в залежності від епідемічної ситуації. Нові норми будуть діяти з 2 липня 2021 року", — повідомили у МОЗ.

Читайте також: Дельта-штам COVID-19 може швидко вражати молодь — головний санлікар

Що відомо

  • У Європейському центрі профілактики та контролю захворювань (ECDC) прогнозують, що до кінця серпня новий штам "Дельта" представлятиме 90% усіх вірусів COVID-19, що циркулюють в Європі.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я класифікувала варіант COVID-19, виявлений в Індії, як штам, що викликає "глобальну стурбованість".
  • За інформацією ВООЗ, новий штам COVID-19 "Дельта" стає домінуючим варіантом у світі.
  • 23 червня на території України зафіксовані перші два випадки зараження штамом збудника COVID-19 "Дельта".
  • Науковці НАН дослідили зразки "Дельта-варіанту" COVID-19, виявленого в Україні.
  • 24 червня РНБО розробила план протидії штаму "Дельта".
  • З 24 червня Польща запроваджує 10-денний карантин для туристів з-поза меж ЄС.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок