Дельта-штам COVID-19 може уникати імунної відповіді – дослідження

Дельта-штам COVID-19 може уникати імунної відповіді – дослідження

Дельта-штам COVID-19 може уникати імунної відповіді – дослідження
. фото ілюстративне/УНІАН

Збудник COVID-19 штаму "Дельта" може долати імунну систему людського організму, уникаючи антитіл, націлених на певні частини вірусу, навіть у людей, які частково вакцинувалися або раніше перенесли захворювання.

Результати відповідного дослідження оприлюднені у науковому журналі Nature.

У ході дослідження науковці виділили вірус штаму "Дельта" у мандрівника, який повернувся з Індії, та дослідили його чутливість до моноклональних антитіл та антитіл, які присутні у сироватці крові людей, що перенесли захворювання або отримали вакцину.

З’ясувалось, що введення лише однієї дози вакцини майже не забезпечувало захисту від вірусу.

"Сироватки людей, які отримали одну дозу вакцин Pfizer або AstraZeneca, практично не пригнічували варіант "Дельта". Введення двох доз викликало нейтралізуючу відповідь у 95% людей з титрами у 3-5 разів нижче проти "Дельта", ніж "Альфа", – йдеться у публікації.

Читайте також: Восени колективного імунітету не буде. Експерт розповів, наскільки ефективна вакцинація в Україні

При цьому сироватки крові від пацієнтів, які перенесли захворювання, були у 4 рази менш ефективними проти варіанту "Дельта" у порівнянні з варіантом "Альфа".

Як зазначає The New York Times, отримані дані пояснюють зниження ефективності вакцин проти Delta в порівнянні з іншими варіантами.

Варіант збудника COVID-19, який нині відомий як "Дельта", вперше був виявлений на території Індії. Дослідники вважають, що він приблизно на 60 відсотків заразніший, ніж штам "Альфа", який вразив Велику Британію і більшу частину Європи на початку цього року, і, можливо, вдвічі заразніший, ніж вихідний варіант збудника захворювання. Варіант "Дельта" нині викликає спалахи серед невакцинованого населення таких країнах, як Малайзія, Португалія, Індонезія та Австралія.

Також нині "Дельта" є панівним варіантом у Сполучених Штатах. Випадки інфікування у цій країні впали до найнижчого рівня з початку пандемії, хоча фахівці не виключають їхнього можливого зростання. Водночас у країні спостерігається скорочення кількості шпиталізацій і смертей, пов'язаних із вірусом. Почасти це може бути пов'язане з відносно високим рівнем вакцинації, оскільки 48% дорослих американців вже повністю вакциновані від захворювання, а 55% отримали хоча б одну дозу препарату.

Що відомо

  • У Європейському центрі профілактики та контролю захворювань (ECDC) прогнозують, що до кінця серпня новий штам "Дельта" представлятиме 90% усіх вірусів COVID-19, що циркулюють в Європі.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я класифікувала варіант COVID-19, виявлений в Індії, як штам, що викликає "глобальну стурбованість".
  • За інформацією ВООЗ, новий штам COVID-19 "Дельта" стає домінуючим варіантом у світі.
  • Німеччина зняла заборону на в’їзд для туристів з країн поширення штаму "Дельта"
  • Греція посилила карантин у закладах через штам "Дельта".
  • Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю заявило, що паралельно з поширенням у країні штаму COVID-19 "Дельта" спостерігається й зниження ефективності вакцини Pfizer до 64%.
  • Вчені Оксфордського університету повідомили, що вакцини проти COVID-19 від компаній Pfizer і AstraZeneca у понад 90% випадках здатні запобігти шпиталізації через зараження штамом "Дельта".

Читайте також

З 2 липня в Україні змінюються умови в'їзду з країн поширення штаму "Дельта". Що відомо

Посли країн G7 заявили про готовність допомогти Україні у проведенні вакцинації

"Швидко поширюється і знижує ефективність вакцини" — головний санлікар про штам "Дельта" COVID-19

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок