Зараз не на часі говорити про ПДЧ для України — посол Франції

Зараз не на часі говорити про ПДЧ для України — посол Франції

Ексклюзивно
Зараз не на часі говорити про ПДЧ для України — посол Франції
. Суспільне

Консенсус країн-членів НАТО полягає в тому, що зараз не на часі говорити про План дій щодо членства України в Альянсі, вважає посол Франції Етьєн де Понсен.

Про це він заявив в інтерв'ю Суспільному.

"Між НАТО та Україною постійно тривають дискусії. У військовому секторі відбуваються деякі слушні реформи. Ми в цьому підтримуємо Київ. Отже, ми в процесі. Це як з Європейським Союзом - це довгий шлях. І Україна на тому шляху. Подивимось на розвиток подій у майбутньому", — сказав посол.

Читайте також: Я не думаю, що хтось має чітке бачення, як деокупувати Крим — посол Франції в Україні

Він також радить Україні зосередитися на внутрішньому процесі реформ на шляху до НАТО, адже сьогодні немає консенсусу серед членів Альянсу щодо надання ПДЧ.

"У 2020 році Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей. Відповідно до цього нового статусу Україні потрібно виконати домашнє завдання. Тож слід спершу розглядати цей статус, а потім це питання стане більш реалістичним", — зазначає Понсен.

Він наголосив, що потреби ухвалювати рішення наразі немає і позиція Франції у цьому питанні чітка.

Що відомо

  • 14 червня у НАТО підтвердили обіцянку прийняти Україну до складу Альянсу.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що вступ України до НАТО є "єдиним шляхом" закінчення війни на Донбасі. Він також наголосив, що Україна прагне стати рівноправним учасником Північноатлантичного альянсу та підкреслив, що хоче поставити питання про членство в НАТО президенту США Джозефу Байдену.
  • 12 червня 2020 року Україна отримала статус партнера розширених можливостей НАТО, що надає змогу для тіснішої військово-промислової співпраці, працевлаштування українців у структурах альянсу і додаткового захисту від нього.
  • Водночас постійна представниця США при НАТО, посол Кей Бейлі Гатчісон заявила, що набуття Україною статусу партнера з розширеними можливостями не є ознакою наближення країни до Плану дій щодо членства в Альянсі, яке вона зможе отримати у слушний час.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 9 лютого повідомив, що терміни вступу України до НАТО залишаються невизначеними, але демократичні реформи наблизять країну до членства в Альянсі.
  • 7 квітня Литва заявила, що проситиме НАТО надати Україні план дій щодо членства.
  • 8 квітня про підтримку надання Україні плану дій щодо членства в НАТО заявила Латвія.
  • 10 квітня наміри України стати членом НАТО підтримала Туреччина.
  • 3 травня президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна підтримує надання Україні плану дій щодо членства у НАТО та підніме це питання на червневому саміті НАТО.
  • 6 травня керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що США підтвердили підтримку отримання Україною плану дій щодо членства в НАТО.

Читайте також

Як вступити до НАТО. Три історії успіхів та невдач із Західних Балкан

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок