"Ми маємо бути готовими до провокацій під час російських навчань"Захід-2021" восени — Зеленський

"Ми маємо бути готовими до провокацій під час російських навчань"Захід-2021" восени — Зеленський

"Ми маємо бути готовими до провокацій під час російських навчань"Захід-2021" восени — Зеленський
. Офіс президента

Президент Володимир Зеленський вважає, що Україна має бути готовою до ймовірних провокацій з боку Росії восени, коли країна проводитиме спільні військові навчання з Білоруссю.

"Сьогодні ми, на превеликий жаль, маємо бути готовими до ускладнень у будь-який день. Я не вважаю, що це буде, але ймовірність провокацій є, зокрема в середині вересня, коли буде "Захід-2021" (спільні військові навчання Росії та Білорусі "Захід-2021". – ред.)", – сказав президент у спільному інтерв'ю Agence France-Presse, Reuters та Associated Press.

Водночас він вважає, що Росія не зацікавлена в повномасштабній війні, бо розуміє, що Україна не відступить, "піде до кінця, і це може вилитися в Третю світову війну". Зеленський також додав, що наразі Росія повільно відводить свої війська від кордонів з Україною після нещодавнього стягування значної кількості своїх збройних сил.

Президент сподівається на зустріч з президентом Росії задля активізації мирних переговорів, хоча російська сторона затягує її проведення без зрозумілих причин.

"Будемо сподіватися, що найближчим часом ми отримаємо адженду Це список питань, які плануються до обговорення на зборах, нараді чи іншої серйозної зустрічій терміни", – сказав Володимир Зеленський.

Він також наголосив, що Україна сьогодні ближча до отримання Плану дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО, ніж будь-коли.

"Ми щодня доводимо, що готові бути в Альянсі більше, ніж більшість країн Європейського Союзу. Через те, що, на жаль, у нас сім років іде війна, серед українців зросла підтримка вступу в НАТО. Тому що для людей це безпека, це захист для їхніх дітей", – наголосив глава держави.

На його думку, за останній рік позиція західних партнерів щодо підтримки України стала міцнішою, але лідери цих держав, як і раніше, часто керуються своїми внутрішніми інтересами.

Проте, за словами Володимира Зеленського, західні країни мають усвідомити, що війна на українських кордонах та на тимчасово окупованих територіях України – це також війна в Європі, на якій вмирають українці "за всі ті принципи, які проповідують і відстоюють лідери НАТО і ЄС".

Тому, на його переконання, західні партнери повинні зрозуміти, що підтримка України – це не лише благо для українського народу, це також благо й безпека для їхніх країн.

Також Володимир Зеленський зауважив, що енергетичній безпеці України та всієї Європи загрожує проєкт "Північний потік – 2", який, по суті, є зброєю Росії.

Крім того, він нагадав, що під час нещодавньої телефонної розмови з президентом Джозефом Байденом він отримав запрошення відвідати з візитом США наприкінці липня. Під час зустрічі з лідером Сполучених Штатів Володимир Зеленський сподівається обговорити питання надання Україні ПДЧ в НАТО, економічну підтримку, а також безпекову ситуацію на сході країни.

У контексті співпраці України з Міжнародним валютним фондом глава держави висловив думку, що несправедливо висувати до України такі ж вимоги, як до інших держав.

"Я вважаю, не можна порівнювати стратегію поведінки МВФ з Україною з іншими країнами. Нашу країну просто не можна ставити в один ряд з іншими. Тому що у нас є ускладненість, тому що йде війна. Тому що витрачаються гроші не на пріоритети з точки зору економіки, а з точки зору безпеки. Спочатку військові, спочатку медицина, потім усе інше", – пояснив він.

Водночас Володимир Зеленський зазначив, що продовження співпраці України з МВФ важливе для економічної стабільності та інвестиційного клімату, адже до програми МВФ прив’язані інші програми фінансової підтримки.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що вступ України до НАТО є "єдиним шляхом" закінчення війни на Донбасі. Він також наголосив, що Україна прагне стати рівноправним учасником Північноатлантичного альянсу та підкреслив, що хоче поставити питання про членство в НАТО президенту США Джозефу Байдену.
  • Міністерство оборони опублікувало перелік військових навчань НАТО, у яких в 2021 році візьме участь Україна.
  • 12 червня 2020 року Україна отримала статус партнера розширених можливостей НАТО, що надає змогу для тіснішої військово-промислової співпраці, працевлаштування українців у структурах альянсу і додаткового захисту від нього.
  • Водночас постійна представниця США при НАТО, посол Кей Бейлі Гатчісон заявила, що набуття Україною статусу партнера з розширеними можливостями не є ознакою наближення країни до Плану дій щодо членства в Альянсі, яке вона зможе отримати у слушний час.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 9 лютого повідомив, що терміни вступу України до НАТО залишаються невизначеними, але демократичні реформи наблизять країну до членства в Альянсі.
  • 7 квітня Литва заявила, що проситиме НАТО надати Україні план дій щодо членства.
  • 8 квітня про підтримку надання Україні плану дій щодо членства в НАТО заявила Латвія.
  • 10 квітня наміри України стати членом НАТО підтримала Туреччина.
  • 3 травня президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна підтримує надання Україні плану дій щодо членства у НАТО та підніме це питання на червневому саміті НАТО.
  • 6 травня керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що США підтвердили підтримку отримання Україною плану дій щодо членства в НАТО.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок