З початку року до уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1357 повідомлень громадян про порушення мовного закону. Також фіксується зростання кількості порушень з боку представників органів державної влади та місцевого самоврядування.
Про це повідомила 25 травня пресслужба мовного омбудсмана Тараса Кременя у Facebook.
"Загалом з початку року до уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1357 повідомлень громадян про порушення мовного закону", — йдеться у повідомленні.
Додається, що продовжує зростати кількість скарг на порушення закону представниками органів державної влади та місцевого самоврядування: "Лише за останній місяць таких скарг надійшло 25, усього з початку року — близько 100".
Читайте також: Як легше перейти на українську. Пояснює мовний омбудсман
Водночас повідомляється, що більшість із суб’єктів господарювання, яким винесли попередження, протягом 30 днів усунули порушення, як того вимагає закон. Однак у мовного омбудсмана додають, що після послаблення локдауну зросла кількість звернень та скарг громадян щодо порушення закону у сфері обслуговування.
Читайте також: Що робити, якщо вас відмовилися обслуговувати українською. Пояснює мовний омбудсман
Що відомо
- 16 січня в Україні набула чинності норма статті 30 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Відтоді державна мова стала обов’язковою до використання в усіх сферах обслуговування.
- За перший тиждень дії нової мовної норми до Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 195 скарг і звернень громадян щодо недотримання закону про мову.
- Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повторно звернувся до генпрокурора Ірини Венедіктової щодо скасування рішення Миколаївської міськради про надання російській мові статусу регіональної.
- 24 березня суд визнав протиправним рішення облради про визнання російської мови регіональною мовою на території Запорізької області.
- Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що з 1 січня 2025 року українська стане обов’язковою мовою зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).
- Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що накладати штрафи на представників сфери обслуговування за відмову спілкуватися з клієнтами українською мовою будуть з 16 липня 2022 року.
- В Одесі звільнили вчительку, яка насварила дитину за спілкування українською.
- 19 травня уряд схвалив концепцію програми розвитку української мови до 2030 року.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!