Коли впровадять штрафи за відмову спілкуватися українською. Відповідає мовний омбудсман

Пресслужба партії "Народний фронт"

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що накладати штрафи на представників сфери обслуговування за відмову спілкуватися з клієнтами українською мовою будуть з 16 липня 2022 року.

Про це він сказав в інтерв’ю "Радіо Свобода".

За його даними, за порушення мовного законодавства у сфері обслуговування передбачено штраф від 5 100 гривень до 6 800 гривень. При цьому Кремінь зауважив, що це стосується злісних порушників, стосовно яких Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови отримує постійні скарги.

"І таких скарг достатньо дві для того, щоб ми розпочали провадження, щоб підготували протокол і накладали штраф", – уточнив Кремінь.

Читайте також: Обов'язкова українська у сфері обслуговування: кого стосуватимуться нововведення та як поскаржитися

Він нагадав, що штрафи можуть бути оскаржені в судовому порядку, проте для подібних претензій мають бути наведені докази.

"Я не думаю, що сьогодні якийсь із супермаркетів хоче "прославитися" на всю країну, що для них закон – не закон і країна – не країна. Таких у нас немає, і навряд чи вони з’являться. Тому жодні з провокацій, що переслідування, мовні інспектори, таємні покупці й так далі – у нас таких в штаті немає", – запевнив мовний омбудсман.

Що відомо

  • 16 січня 2021 року набули чинності норми Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", згідно з яким мовою обслуговування споживачів є державна мова.
  • До Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови станом на 23 січня надійшло 195 скарг і звернень громадян щодо недотримання закону про мову.
  • В Одесі пройшов мітинг на підтримку української мови.