Українська стане обов’язковою мовою ЗНО. Кремінь сказав коли

Українська стане обов’язковою мовою ЗНО. Кремінь сказав коли

Українська стане обов’язковою мовою ЗНО. Кремінь сказав коли
Радіо Свобода

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що з 1 січня 2025 року українська стане обов’язковою мовою зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Зараз мову при складанні іспиту для вступу до українських вишів можна обирати.

Про це він сказав в інтерв’ю "Радіо Свобода".

"Українська повинна бути обов’язковою для ЗНО", – заявив мовний омбудсман.

Він також зазначив, що зараз ЗНО потерпає від різноманітних атак.

"З одного боку, кажуть, що це дискримінує здобувачів освіти, вступників до українських університетів. З іншого боку, ЗНО не дає начебто об’єктивної картини знань і навичок випускників закладів освіти", – каже Кремінь.

Проте він переконаний, що зовнішнє незалежне оцінювання є одним із критеріїв і факторів боротьби з корупцією на рівні вступу до вишів. Кремінь також наголосив на необхідності утверджувати якість викладання та якість тестів самого ЗНО.

Читайте також: Обов'язкова українська у сфері обслуговування: кого стосуватимуться нововведення та як поскаржитися

"Щоб тести ЗНО мали, крім усього іншого, високу оцінку. Бо, скажімо, вимоги до сертифікатів рівня володіння державною мовою державними службовцями відповідають європейським стандартам і рекомендаціям. Хочеться, щоб і ЗНО відповідало аналогічним критеріям. І щоб вони були чіткими, зрозумілими і прозорими", – сказав чиновник.

Що відомо

  • В Україні 19 січня завершилася реєстрація на пробне ЗНО. Кожен учасник може обрати лише один предмет. Сам тест відбудеться 10 квітня.
  • За перший день реєстрації 1157 українців подали заяви для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні.
  • Цього року через пандемію COVID-19 пробне ЗНО триватиме один день, тому очно складати можна тільки один предмет. Коштує це 246 гривень. Тестування з інших предметів можна безкоштовно пройти онлайн.
  • 16 січня 2021 року набули чинності норми Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", згідно з яким мовою обслуговування споживачів є державна мова.
  • До Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови станом на 23 січня надійшло 195 скарг і звернень громадян щодо недотримання закону про мову.
На початок