Уряд схвалив концепцію протидії домашньому насильству до 2025 року

Уряд схвалив концепцію протидії домашньому насильству до 2025 року

Уряд схвалив концепцію протидії домашньому насильству до 2025 року
. Ілюстративне фото: pixabay

Кабінет міністрів схвалив концепцію державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі до 2025 року.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 24 лютого.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту постанови, концепцію розроблено відповідно до міжнародних стандартів та в умовах децентралізації. Вона враховує комплекс заходів, спрямованих на мінімізацію такого явища як домашнє насильство.

"Проєктом акта передбачено впровадження комплексного інтегрованого підходу до мінімізації проблеми домашнього насильства та насильства за ознакою статі", — йдеться у документі.

В уряді обіцяють, що виконання програми дасть змогу знизити рівень такого насильства та забезпечити захист прав постраждалих осіб. Автори концепції зазначили, що її реалізація потребуватиме видатків із державного і місцевого бюджетів, протягом 2021-2025 років він становитиме понад 883 тисячі гривень з Держбюджету, понад 391 тисячу гривень — з місцевих та 102 тисячі гривень — з інших джерел.

Уряд заявив, що постраждалі особи зможуть отримувати якісні й доступні соціальні послуги, кривдники — взяти участь у спеціальних програмах, спрямованих на формування у них нової неагресивної психологічної моделі поведінки, а українці загалом — підвищити обізнаність у питаннях запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

Читайте також: Чому в Україні необхідно вводити покарання за сексизм. Пояснює правозахисниця

Що відомо

  • Організація об'єднаних націй заявила, що 29% українців упевнені, що жінка сама провокує насильство.
  • Група народних обраниць планує зареєструвати у Верховній Раді альтернативний законопроєкт щодо протидії проявам сексизму на додаток до двох документів, що були зареєстровані у парламенті раніше.

Читайте також

Домагання на роботі. Хто страждає більше та як захистити свою гідність і права

На початок