Кабмін затвердив нову форму військового квитка. Що відомо

Кабмін затвердив нову форму військового квитка. Що відомо

Кабмін затвердив нову форму військового квитка. Що відомо
Військовий квиток. УНІАН

Кабінет міністрів своєю постановою від 16 травня 2024 р. № 559 затвердив нову форму військово-облікового документа. При цьому військово-облікові документи, оформлені до 16 травня, вважаються дійсними на всій території України до видачі документа нового зразка.

Про це повідомляється на сайті уряду.

Ця постанова набирає чинності одночасно із законом про мобілізацію № 3633-ІХ 18 травня.

Згідно з постановою Кабміну, військово-обліковий документ оформляється та видається:

  • в електронній формі — за допомогою Електронного кабінету військовозобов’язаного, Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері нацбезпеки і оборони та порталу "Дія", зокрема з використанням мобільного застосунку (у разі технічної реалізації);
  • у паперовій формі — на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету міністрів України від 16 травня 2024 р. No 559.

Зазначається, що людина може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

Відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

“У разі, коли відомості, зазначені у графах 1—5, 13 та 14 військово- облікового документа на бланку, не відповідають відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, він вважається недійсним”, — йдеться у постанові.

Що відомо про новий паперовий бланк військового квитка

Згідно з постановою уряду, бланк військово-облікового документа у паперовій формі виготовляється самостійно районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки або їх відділами (відповідними органами СБУ, підрозділами розвідувальних органів).

Кабмін затвердив нову форму військового квитка. Що відомо
Кабмін затвердив нову форму військово-облікового документа. З сайту уряду

Номер військово-облікового документа на бланку і дату його видачі вносять до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів у день видачі.

Військово-обліковий документ на бланку видають (замінюють) за письмовою заявою громадянина України районним (міським) ТЦК або його відділом за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку у випадках:

  • взяття громадянина на військовий облік як призовника, військовозобов’язаного або резервіста;
  • якщо призовник, який перебував на військовому обліку до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. No 559, не отримував посвідчення призовника, а військовозобов’язаний та резервіст — військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу, військового квитка офіцера запасу або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного;
  • зміни категорії щодо військового обов’язку;
  • відсутності місця для внесення змін;
  • невідповідності відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, зазначеним у пункті 3 цього Порядку;
  • втрати (зіпсування);
  • виявлення бажання змінити військово-обліковий документ, який був виданий до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. No 559.

Міноборони України запускає мобільний застосунок "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників та резервістів, у якому можна оновити дані. Він буде доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market з 18 травня.

На початок