Перейти до основного змісту
Скільки доз вакцин від COVID-19 зможуть зберігати в Україні. Пояснює головний санлікар

Скільки доз вакцин від COVID-19 зможуть зберігати в Україні. Пояснює головний санлікар

Скільки доз вакцин від COVID-19 зможуть зберігати в Україні. Пояснює головний санлікар
. Associated Press

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко запевняє, що в Україні є потужності для зберігання вакцин від COVID-19. Зокрема державне підприємство "Укрвакцина" може зберігати близько 30 мільйонів доз вакцин.

Про це на брифінгу повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

"Є РНК-вакцина, яка потребує температуру -70 градусів, інші вакцини потребують +2, +8. У нас є потужності для зберігання обох вакцин. Коли ми говоримо про вакцину з температурою зберігання +2, +8, наше державне підприємство "Укрвакцина" має потужності для зберігання 30 мільйонів доз вакцин", – сказав Ляшко.

Окрім цього, за його словами, на регіональному рівні є 25 складів, які можуть зберігати тримісячну потребу доз вакцини для вакцинації проти COVID-19.

"Також ми маємо 490 районних пунктів і холодильне обладнання, яке розташовується у пунктах щеплень. Ми будемо чітко слідкувати за тим, щоб холодовий ланцюг був дотриманий. Паралельно ми подали заявку до інвестиційного банку, ми хочемо оновити все повністю холодильне обладнання, яке сьогодні розміщується в кабінетах щеплень і використовується для рутинної імунопрофілактики", – сказав Ляшко.

За його словами, у штаб-квартирі Pfizer запевнили, що найближчим часом будуть подані всі документи на реєстрацію вакцини Pfizer в Україні.

Читайте також: П’ять головних вакцин від COVID-19: наскільки ефективні та як працюють

Також Ляшко нагадав, що вакцинація буде проводитися на двох платформах.

"Перша – мобільні бригади, їх буде близько 500. До їхнього складу будуть входити дві медичні сестри, лікар, реєстратор та водій. Мобільні бригади на першому етапі забезпечуватимуть вакцинацію в організованих професійних колективах у закладах охорони здоров'я, соціальних установах або у військових частинах наших військовослужбовців, які зараз перебувають у зоні ООС. Друга платформа – пункти щеплення, які створюються при Центрах первиннико-санітарної допомоги", – додав Ляшко.

Раніше заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко повідомляв, що холодовий ланцюг для транспортування в Україні вакцини від COVID-19 забезпечать приватні логістичні компанії.

Що відомо

  • Кампанія з вакцинації населення від COVID-19 в Україні може початися з 15 лютого. За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, завадити цьому можуть лише форс-мажорні обставини.
  • Головний санлікар Віктор Ляшко повідомив, що у лютому 2021 року Україна отримає 117 тисяч доз вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer-BioNTech. Також у першому півріччі цього року в країну надійде від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford.
  • Президент Володимир Зеленський підписав закон, який спрощує процедуру реєстрації та використання вакцин від COVID-19 в Україні.
  • Міністерство охорони здоров'я України уклало договір із китайською компанією Sinovac Biotech на постачання майже двох мільйонів доз вакцини CoronaVac від COVID-19, яка лише завершує остаточні випробування у Бразилії й ще не схвалена Європейським Союзом.
  • Вакцинацію населення України від COVID-19 здійснюватимуть 572 мобільні бригади. До середини лютого МОЗ обіцяє укласти договори з постачальниками вакцин. Заступник міністра охорони здоров'я з цифрової трансформації Ярослав Кучер пояснив, як саме та якими способами буде відбуватися запис на вакцинацію.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль обіцяє, що законтрактованої Україною вакцини від COVID-19 вистачить, щоб прищепити усіх громадян України, але з дотриманням черги.

Топ дня

Вибір редакції

На початок