Майже два мільйони доз від CoronaVac: що відомо про нову вакцину, яку замовила Україна

Майже два мільйони доз від CoronaVac: що відомо про нову вакцину, яку замовила Україна

Майже два мільйони доз від CoronaVac: що відомо про нову вакцину, яку замовила Україна
. AP

Міністерство охорони здоров'я уклало договір із китайською компанію Sinovac Biotech на постачання майже двох мільйонів доз вакцини CoronaVac від COVID-19, яка лише завершує остаточні випробування у Бразилії і ще не схвалена Європейським Союзом. Під час першого траншу Україна отримає 700 тисяч доз.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу 31 грудня.

"МОЗ через своє підприємство Медичні закупівлі України, яке було визначено оператором з закупівлі вакцин, уклало договір на постачання 1 мільйону 913 тисяч доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанії Sinovac Biotech. Під час першої поставки до України доставлять 700 тисяч доз", — сказав Степанов.

За його словами, Україна повинна їх отримати протягом 30 днів після реєстрації вакцини або країною-виробником, або в інших країнах. Степанов запевнив, що МОЗ "чітко затвердив", в яких країнах сприйматиме подібну реєстрацію.

Міністр сказав, що 7 січня очікується оприлюднення компанією клінічних досліджень у Бразилії. При цьому у контракті МОЗ і Sinovac передбачено, що вакцина повинна мати ефективність не менше 70%.

За словами очільника МОЗ, активні переговори з виробником цієї вакцини тривали з вересня 2020 року. Крім того, Степанов розповів про компанію Sinovac Biotech, заявивши, що це — найбільша китайська компанія з виробництва вакцин, яка була заснована у Пекіні в 2001 році, а нині виробляє від 300 до 500 мільйонів доз вакцини на рік. Також Sinovac було розроблено і виведено на ринок вакцини проти гепатиту А, гепатиту А+В, вірусів грипу, зокрема пташиного і паротиту тощо.

Sinovac є акціонерною компанією, акції якої котируються на американській фондовій біржі. Також вакцини Sinovac схвалені у 34 країнах світу і перекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Степанов зазначив, що CoronaVac — інактивованаІнактивовані вакцини одержують шляхом впливу на мікроорганізми хімічним шляхом чи нагріванням. Такі вакцини є досить стабільними і безпечними, тому що не можуть спричинити реверсію вірулентності. Вони часто не вимагають низькотемпературного збереження, що зручно в практичному використанні. Однак у цих вакцин є і ряд недоліків, зокрема, вони породжують відносну слабку імунну відповідь і вимагають застосування декількох доз (бустерні імунізації). вакцина, яка випускається у шприці та зберігається при температурі +2...+8 градусів. Третю фазу випробувань цієї вакцини було проведено у Бразилії серед 13 060 добровольців, проміжні дані цих результатів з'являться на початку січня. Також вакцину випробовували у Туреччині та Індонезії, там вакцина показала ефективність у понад 90%.

Міністр додав, що за рекомендаціями, ефективність вакцини від COVID-19 має складати понад 50%. Тим часом МОЗ веде переговори з іншими виробниками вакцин щодо постачання в Україну, деякі з них знаходяться на завершальній стадії, а контракти мають бути підписані найближчими тижнями.

Що відомо

  • Україна підписала контракт на постачання 1,8 мільйона доз вакцини проти коронавірусу виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
  • CoronaVac – вакцина, яку створює спільно одна з найбільших фармацевтичних компаній Китаю Sinovac, біомедицинський дослідницький інститут Бутантан у Бразилії та індонезійська компанія Biofarma.
  • Губернатор штату Сан-Паулу в Бразилії нещодавно заявив, що клінічні випробування вакцини від COVID-19, розробленої китайською компанією Sinovac Biotech Ltd, показали обнадійливі результати, і вона може стати доступною бразильцям вже в грудні. Використання вакцини від Sinovac на території Китаю вже дозволено у невідкладних випадках.
  • У Бразилії помер доброволець, який брав участь у клінічних тестуваннях вакцини проти COVID-19, розробленої британською компанією AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом. Тим часом президент країни Жаїр Болсонару заявив, що уряд не купуватиме вакцину проти коронавірусу китайського виробництва.
  • У Бразилії був зупинений завершальний етап випробувань китайської вакцини-кандидата від COVID-19 після смерті добровольця 29 жовтня.
На початок