Коли будуть угоди з виробниками вакцини і скільки бригад проводитимуть щеплення. Відповідає міністр

Коли будуть угоди з виробниками вакцини і скільки бригад проводитимуть щеплення. Відповідає міністр

Офiцiйно
Коли будуть угоди з виробниками вакцини і скільки бригад проводитимуть щеплення. Відповідає міністр

Вакцинацію населення України від COVID-19 здійснюватимуть 572 мобільні бригади. До середини лютого МОЗ обіцяє укласти договори з постачальниками вакцин.

Про це під час брифінгу 2 лютого повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

"Загальна кількість бригад, яка прорахована нашими спеціалістами – це 572 мобільні бригади, які ми хочемо створити в Україні", – розповів міністр.

При цьому він зазначив, що перший етап вакцинації буде проводитись винятково за участі мобільних бригад. За словами Степанова, частина цих бригад вже створена.

Як повідомив міністр, під час першого етапу планується вакцинувати 367 тисяч людей, які входять до груп ризику. На другому етапі вакцинацію також проводитимуть у кабінетах щеплень, й їхня кількість сягне 4250.

Степанов нагадав, що Україна уклала договір на постачання 1,913 млн доз вакцини з китайською компанією Sinovac Biotech, і пообіцяв, що до середини лютого МОЗ укладе ще низку договорів із постачальниками препаратів.

"Я думаю, що на цьому тижні ми укладемо договори з виробниками", - сказав Степанов.

Кого вакцинуватимуть в першу чергу

Степанов розповів про групи населення, які входять до груп ризику та яким першочергово вводитимуть вакцину.

"План передбачає, що в нас є п’ять етапів вакцинації, тому що ми маємо різні категорії людей, які належать до груп ризику за професійними ознаками, медичними показами або за віком", – повідомив він.

Зокрема, Степанов нагадав, що у групах ризику перебувають люди літнього віку та медичні працівники.

За словами міністра, на першому етапі проводитиметься вакцинація всіх медичних працівників, які працюють у лікарнях, що надають допомогу хворим на COVID-19 та входять до першої групи ризику. До другої групи ризику належать працівники лабораторних центрів, які проводять тести на захворювання. У третій групі перебувають працівники екстреної медичної допомоги включно із водіями "швидких".

До четвертої групи ризику належать люди які перебувають у спеціалізованих закладах – інтернатах або будинках для осіб літнього віку. Також до цієї категорії входить персонал таких закладів.

У п’ятій групі перебувають військові, які перебувають у зоні проведення операції ООС.

За словами міністра, загальна кількість людей, що входять до цих категорій, становить 367 тисяч людей.

Що відомо

  • Станом на ранок 2 лютого в Україні зареєстровано 2394 нових випадків COVID-19, за добу від хвороби одужало понад 11 тисяч людей.
  • Президент Володимир Зеленський вважає, що Україна не є рівноправним партнером Євросоюзу та світу у питанні вакцинації від COVID-19 з огляду на умови надання препарату.
  • Володимир Зеленський заявив, що вакцинація проти COVID-19 в Україні має бути безкоштовною. Кампанію масового щеплення планується розпочати у лютому поточного року.
  • Головний санлікар Віктор Ляшко повідомив, що у лютому 2021 року Україна отримає 117 тисяч доз вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer-BioNTech. Також у першому півріччі цього року в країну надійде від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford.
  • Міністерство охорони здоров'я України уклало договір із китайською компанією Sinovac Biotech на постачання майже двох мільйонів доз вакцини CoronaVac від COVID-19, яка лише завершує остаточні випробування у Бразилії й ще не схвалена Європейським Союзом.
  • Закупівлю вакцини від COVID-19 для України буде здійснювати міжнародна компанія Crown Agents.
  • Кампанія з вакцинації населення від COVID-19 в Україні може початися з 15 лютого. За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, завадити цьому можуть лише форс-мажорні обставини.
На початок