Ляшко сказав, скільки вакцин від Pfizer отримає Україна у лютому

Ляшко сказав, скільки вакцин від Pfizer отримає Україна у лютому

Ляшко сказав, скільки вакцин від Pfizer отримає Україна у лютому
. АР

У лютому 2021 року Україна отримає 117 тисяч доз м-РНК вакцини від коронавірусу американського виробництва Pfizer-BioNTech. Також у першому півріччі цього року в країну надійде від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford.

Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко у Facebook.

За його словами, вакцина Pfizer-BioNTech одразу буде розподілена для вакцинації працівників лікарень, в яких надають допомогу пацієнтам з COVID-19.

Ляшко поінформував, що COVAXCOVAX — світова ініціатива задля імунізації проти COVID-19 та подолання гострої фази пандемії. Її створено на платформі Глобального альянсу із вакцин та імунізації за участі таких партнерів, як Коаліція інновацій із готовності до епідемії та ВООЗ. Наразі ініціативу підтримали 183 країни, включно з УкраїноюCOVAX має законтрактувати 2 млрд доз вакцини проти COVID-19 у 2021 році та розподілити її між країнами, які подали відповідну заявку. отримала заявки на першу хвилю від 72 країн, відібрано 18 країн, серед яких і Україна. Причому Україна одна з перших оформила та подала заявку на отримання препаратів від коронавірусу вже у першій хвилі дистрибуції.

"Це вчергове підтверджує, що Україна здатна забезпечити необхідний холодовий ланцюг та логістику вакцин з наднизькими умовами зберігання", — зазначив головний санлікар.

Також він повідомив, що протягом першого півріччя Україна зможе отримати від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford для наступних етапів кампанії.

"І це тільки в рамках механізму COVAX", — наголосив Ляшко.

Що відомо

  • За даними головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, кампанія з вакцинації населення від COVID-19 в Україні може початися з 15 лютого.
  • Головний санлікар Віктор Ляшко розповів, що наразі в Україні вже підготовлені 4250 кабінетів щеплення і 400 мобільних бригад для проведення компанії з вакцинації населення від COVID-19.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що вакцинація від COVID-19 в Україні на комерційній основі буде проходити паралельно з державною вакцинацією.
  • Оперативний штаб МОЗ з вакцинокерованих інфекцій затвердив план вакцинації населення від COVID-19, за яким вона відбудеться у чотири етапи та має охопити половину населення України за понад рік.
  • Станом на 30 січня в Україні зареєстровано 4 685 нових випадків захворювання на COVID-19, що на 496 випадків менше, ніж за попередню добу.
На початок