Шмигаль обіцяє, що законтрактованої вакцини від COVID-19 вистачить усім

Шмигаль обіцяє, що законтрактованої вакцини від COVID-19 вистачить усім

Шмигаль обіцяє, що законтрактованої вакцини від COVID-19 вистачить усім
. AP

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль обіцяє, що законтрактованої Україною вакцини від COVID-19 вистачить, щоб прищепити усіх громадян України, але з дотриманням черги.

Про це він повідомив на загальній зустрічі Європейської бізнес-асоціації.

"Стосовно про контрактованих вакцин на цей і наступний рік – їх достатньо для того, щоб провакцинувати усіх бажаючих, але дотримуючись черги. Стосовно вакцин для вакцинування власним коштом, їх буде завозити бізнес. Я впевнений, що ринок усі ці речі відрегулює", – сказав Шмигаль.

Він нагадав, що в Україні в лютому розпочнеться вакцинація населення від COVID-19 за національним планом.

"Держава має змогу вакцинувати всіх безкоштовно, згідно з планом першочерговості, але люди, які будуть потребувати для туристичної цілі провакцинуватися, буде змога зробити це на платній основі. Для тих, хто зможе собі це дозволити та буде мати бажання це зробити поза чергою і в приватних медичних закладах", – зазначив Шмигаль.

Читайте також: П’ять головних вакцин від COVID-19: наскільки ефективні та як працюють

За його словами, в Україні будуть ліцензуватися лише ті вакцини, які показали 70 і вище відсотків ефективності.

Що відомо

  • Кампанія з вакцинації населення від COVID-19 в Україні може початися з 15 лютого. За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, завадити цьому можуть лише форс-мажорні обставини.
  • Головний санлікар Віктор Ляшко повідомив, що у лютому 2021 року Україна отримає 117 тисяч доз вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer-BioNTech. Також у першому півріччі цього року в країну надійде від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford.
  • Міністерство охорони здоров'я України уклало договір із китайською компанією Sinovac Biotech на постачання майже двох мільйонів доз вакцини CoronaVac від COVID-19, яка лише завершує остаточні випробування у Бразилії й ще не схвалена Європейським Союзом.
  • Вакцинацію населення України від COVID-19 здійснюватимуть 572 мобільні бригади. До середини лютого МОЗ обіцяє укласти договори з постачальниками вакцин. Заступник міністра охорони здоров'я з цифрової трансформації Ярослав Кучер пояснив, як саме та якими способами буде відбуватися запис на вакцинацію.
  • Президент Володимир Зеленський підписав закон, який спрощує процедуру реєстрації та використання вакцин від COVID-19 в Україні.
  • Кабінет Міністрів продовжить термін дії загальнонаціонального карантину до 30 квітня.
На початок