Коли в Україні може розпочатись вакцинація від COVID-19. Ляшко назвав дату

Коли в Україні може розпочатись вакцинація від COVID-19. Ляшко назвав дату

Коли в Україні може розпочатись вакцинація від COVID-19. Ляшко назвав дату
. Ілюстративне фото, Unsplash

Компанія з вакцинації населення від COVID-19 в Україні може початися з 15 лютого. За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, завадити цьому можуть лише форс-мажорні обставини.

Як розповів головний санітарний лікар в інтерв'ю BBC News Україна, орієнтовно перші партії вакцини до України можуть привезти починаючи з 15 лютого.

"Можемо сказати, що в районі 15 лютого. Десь так. Можливо і пізніше. Багато процесів на етапі узгодження", — заявив Ляшко.

Головний санлікар розповів, що вакцинація населення у лютому може перенестися, якщо, наприклад, літак не вилетить через негоду.

"Якщо ми не отримаємо у лютому вакцину, то лише через такі от речі. Я більш ніж впевнений, що у лютому почнеться кампанія з імунопрофілактики проти коронавірусу", — сказав пан Ляшко.

Він зазначив, що наразі невідомо, якою саме вакциною почнуть щепити українців від коронавірусу, оскільки це залежить від того, який препарат приїде першим: або дози вакцини Pfizer в межах ініціативи COVAX, або ті, які Україна законтрактувала за бюджетні кошти.

Ляшко наголосив, що 29 січня стане відомо, чи дадуть Україні Pfizer. Якщо це буде не Pfizer, то 80%, що це буде Astrazeneca. Він також розповів, що наразі ведуться переговори з кількома міжнародними компаніями — провідними виробниками, і до 1 лютого мають оголосити про ще один контракт на закупівлю вакцин.

У межах глобальної допомоги COVAX Україні обіцяли безоплатно надати від 8 до 16 мільйонів доз вакцин. Наразі Україна уклала попередній контракт лише з однією компанією про закупівлю вакцин від коронавірусу від китайського виробника Sinovac. Утім, виникають питання щодо ефективності цієї вакцини, яка проходить третю стадію клінічних випробувань. Згідно з дослідженнями, проведеними у Бразилії, ефективність Sinovac становить 50%.

Що відомо

  • Головний санлікар Віктор Ляшко розповів, що наразі в Україні вже підготовлені 4250 кабінетів щеплення і 400 мобільних бригад для проведення компанії з вакцинації населення від COVID-19.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що вакцинація від COVID-19 в Україні на комерційній основі буде проходити паралельно з державною вакцинацією.
  • Оперативний штаб МОЗ з вакцинокерованих інфекцій затвердив план вакцинації населення від COVID-19, за яким вона відбудеться у чотири етапи та має охопити половину населення України за понад рік.
  • Закупівлю вакцини від COVID-19 для України буде здійснювати міжнародна компанія Crown Agents.
  • У світі вже розповсюджено понад 39 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу у щонайменше 49 країнах з високим рівнем доходу. При цьому найбідніша держава отримала тільки 25 доз.
  • Європейська комісія закликала держав-членів ЄС встановити ціль прищепити щонайменше 70% населення об'єднання до літа 2021 року.
На початок