Бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні спільно з Центром громадського здоров'я проведуть низку семінарів для національних і регіональних координаторів та фахівців з імунізації, які будуть безпосередньо залучені до процесу вакцинації населення проти COVID-19.
Як розповіли у ЦГЗ, семінари відбудуться 5–11 лютого, а всього навчання пройдуть лише 60 людей.
Під час навчання учасникам детально розкажуть про особливості вакцин AstraZeneca/Oxford та Pfizer-BioNTech.
"Оскільки вакцина Pfizer-BioNTech потребує наднизьких температурних умов, учасникам пояснять як її будуть постачати, які вимоги до її транспортування та зберігання, а також особливості введення щеплень", - зазначили у ЦГЗ.
Читайте також: П’ять головних вакцин від COVID-19: наскільки ефективні та як працюють
Крім цього, учасників детально ознайомлять зі змістом національного плану й етапами розгортання вакцинації в Україні, а також проведуть практичну підготовку з мікропланування кампанії на регіональному рівні.
"Навчання допоможе налаштувати злагоджену координацію та логістику в ході проведення "першої хвилі" вакцинації проти COVID-19", - додали у Центрі громадського здоров'я.
Що відомо
- Кампанія з вакцинації населення від COVID-19 в Україні може початися з 15 лютого. За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, завадити цьому можуть лише форс-мажорні обставини.
- Головний санлікар Віктор Ляшко повідомив, що у лютому 2021 року Україна отримає 117 тисяч доз вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer-BioNTech. Також у першому півріччі цього року в країну надійде від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford.
- Міністерство охорони здоров'я України уклало договір із китайською компанією Sinovac Biotech на постачання майже двох мільйонів доз вакцини CoronaVac від COVID-19, яка лише завершує остаточні випробування у Бразилії й ще не схвалена Європейським Союзом.
- Вакцинацію населення України від COVID-19 здійснюватимуть 572 мобільні бригади. До середини лютого МОЗ обіцяє укласти договори з постачальниками вакцин. Заступник міністра охорони здоров'я з цифрової трансформації Ярослав Кучер пояснив, як саме та якими способами буде відбуватися запис на вакцинацію.
- Президент Володимир Зеленський підписав закон, який спрощує процедуру реєстрації та використання вакцин від COVID-19 в Україні.
- Кабінет Міністрів продовжить термін дії загальнонаціонального карантину до 30 квітня.
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль обіцяє, що законтрактованої Україною вакцини від COVID-19 вистачить, щоб прищепити усіх громадян України, але з дотриманням черги.