У Києві встановлять медіаскульптуру кита з переробленого пластику

У Києві встановлять медіаскульптуру кита з переробленого пластику

У Києві встановлять медіаскульптуру кита з переробленого пластику

В одній із зелених зон столиці планують встановити медіаскульптуру "Київський Кит", яка повинна привернути увагу городян до розв'язання проблеми забрудненої сміттям природи, зокрема річки Дніпро. Про це організатори повідомили на сторінці проєкту на Facebook.

Скульптура буде створена з переробленого пластику, який збиратимуть на відкритих освітніх практикумах у місті – до них може приєднатися кожен киянин.

"Ми хочемо показати, що пластик не обов'язково повинен стати сміттям і отрутою. Замість цього, його можна використовувати повторно і зробити неймовірні речі", – говорять творці проєкту.

Медіаскульптура "Київський Кит" стане найбільшою скульптурою в Україні, створеною з переробленого пластику, і першою інтерактивною скульптурою, що буде відображати навколишній екологічний стан міста.

Завдяки інтерактивному сяйву скульптура та її оточення будуть змінюватися в залежності від рівня якості повітря у Києві, кількості опадів, пори року, календарної дати та навіть від фази місяця, що пов’язане із рівнем припливів по всьому світу.

Автори сподіваються, що кит сприятиме розвитку екокультури в місті. Відкрити артоб'єкт планують у квітні або травні.

Що відомо

  • Автор артоб'єкта – Валерій Коршунов. Він втілював культурні проєкти в Чорнобилі, серед яких найбільша в Україні діджитал-скульптура "Чорнобильське Сяйво" в зоні відчуження з радіолокаційної станції Дуга. Також до його проєктів належать мурал на будівлі ЧАЕС, діджитал-барельєф "Прометей" в Прип'яті та інші.
  • Організатори також наводять дані ООН, згідно з якими до світового океану щороку потрапляє 13 тонн пластику. А до 2050 року вага всього пластикового сміття може перевищити вагу мешканців океану.

Читайте також

Взаємозалежність. 7 оригінальних короткометражок про зміну клімату

Як озон захищає людство, яке його знищує

Чому для всіх людей на планеті настав час почати стежити за змінами клімату

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше