Оповідь про поетів, убитих Росією: "Пиріг і Батіг" видали альбом "Замордовані. Подзвін перший"

Оповідь про поетів, убитих Росією: "Пиріг і Батіг" видали альбом "Замордовані. Подзвін перший"

Ексклюзивно
 "Замордовані. Подзвін перший"
Оповідь про поетів, убитих Росією — "Пиріг і Батіг" видали альбом "Замордовані. Подзвін перший". Надано гуртом "Пиріг і Батіг"

Гурт "Пиріг і Батіг" видав альбом "Замордовані. Подзвін перший" — це перша збірка з трьох запланованих, покладена на слова знищених українських поетів.

Лідер гурту Мар'ян Пирожок та учасниця гурту DakhaBrakha Ніна Гаренецька, яка долучилася до композиції "Чайка", розповідають Суспільне Культура більше про альбом.

Альбом "Замордовані. Подзвін перший" складається з 12 пісень. В основі — поезії Василя Стуса, Григорія Чупринки, Василя Бобинського, Євгена Плужника, Миколи Вороного, Миколи Свідзінського та Василя Вишиваного.

Збірку відкриває текст, написаний Євгеном Гулевичем 26 грудня 2022 року — вже 31 грудня він загинув під Бахмутом. А замість епілогу використаний текст із твору "Спіть, хлопці, спіть" Мирослава Ірчана, поета та прозаїка Розстріляного відродження.

"Кожна частина — це світлий подзвін пам'яті усім згаданим і незгаданим, бо список надто великий, — розповідає Мар'ян Пирожок. — Такий от підготували вам музичний скарб, заклятий у віртуальні простори, метафоричний передзвін між минулим і сьогоденням, в котрому плекаємо памʼять усіх замордованих і вшановуємо сі часи їхніми ж творами".

До створення пісні "Чайка" на слова Григорія Чупринки доклалась одна з учасниць гурту DakhaBrakha Ніна Гаренецька. Артистка заспівала та виконала партію на віолончелі. Ось що Ніна розповідає про співпрацю з "Пирогом і Батогом":

"Композиції «Пирога і Батога» мене завжди чіпляють своєю глибиною і щирістю. Тому, коли Мар'ян запропонував спільнотворення, я з цікавістю прийняла цей виклик. Те, що роблять хлопці, — це завжди інтелектуально і зі смаком, тут нема що й думати. Ба більше, виконати твір Григорія Чупринки, борця за Україну за її самостійність, а саме — твір «Чайка», написаний з величезним болем. Цей біль зараз переживають багато українців. Дякую хлопцям, що прославляєте і популяризуєте таких великих українських авторів, тим самим актуалізуєте їх, це дуже важливо і цінно, особливо в такі важкі для нас часи".

На збірці "Замордовані. Подзвін перший" також є авторська версія "Щедрика", до виконання якої колектив запросив Володимира Андрущака.

"Візуальну складову сего музично-поетичного полотна, виплекала артстудія AzaNiziMaza під сердешним пильнуванням Миколи Коломійця, — пояснює Мар'ян Пирожок. — Мало того, там стільки додаткового матеріалу, шо аж ух! До речі, ви можете вже побачити ці чудові портрети поетів у них на сторінці".

Вже 21 травня "Пиріг і Батіг" зіграють на церемонії нагородження Премії імені Ґонґадзе, 25 травня — на фестивалі "V’YAVA Єднання", а 30 травня — на "Книжковому Арсеналі".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок