Два проєкти з України стали переможцями New European Bauhaus Prizes 2024

Два проєкти з України стали переможцями New European Bauhaus Prizes 2024

Два проєкти з України стали переможцями New European Bauhaus Prizes 2024
Над Джерелом, Unbroken. Львівська міська рада

Два проєкти з України отримали нагороди Єврокомісії New European Bauhaus Prizes 2024. Це проєкт аналітичного центру Cedos та проєкт "Над Джерелом".

CommunityCommunity reBuilding оголосили переможцем серед висхідних зірок у номінації "Пріоритезація місць і людей, які цього найбільше потребують" за створення концептів спільнототворення громадських просторів, а проєкт "Над Джерелом" став переможцем категорії "Спеціальне визнання премії за реконструкцію та відновлення України" за створення концепції рекреаційного простору "Незламні матусі" для соціальної інтеграції переселенок у львівську громаду.

Про це повідомляє сайт премії.

Проєкт Cedos — CommunityCommunity reBuilding отримав нагороду як переможець серед висхідних зірок в номінації "Пріоритезація місць і людей, які цього найбільше потребують" за створення концептів спільнототворення громадських просторів. Центр придумав створення 10 просторів у 10 громадах. Реалізовувати такі проєкти команда планує в містах до 100 тисяч мешканців. У межах проєкту громади отримали 10 грантів на суму 1 млн грн. Ці кошти інвестують в фізичне створення чи оновлення наявних громадських просторів, а також у діяльність таких центрів.

Простори спільнототворення – це інклюзивні та безбар'єрні простори, де члени громади з різних соціальних груп можуть єднатися, щоб провести вільний час разом. Простори сприятимуть сталому розвитку місцевої спільноти, реалізації людей, що його використовуватимуть. Центри створили на основі бібліотеки, ветеранського простору, будинку культури, історичної народної будівлі, хати-мазанки, старої будівлі аптеки тощо.

Проєкт "Над Джерелом" переміг у категорії "Спеціальне визнання премії за реконструкцію та відновлення України" за створення концепції рекреаційного простору "Незламні матусі" для соціальної інтеграції переселенок у львівську громаду.

Проєкт, що "відновлює зв'язок із природою", створили для комплексу UNBROKEN Ukraine. Рекреаційний центр має інтегрувати переселенок з дітьми у львівську громаду, а також надати постраждалим від війни матерям психологічну допомогу.

"Ми безмежно раді бути частиною спільноти New European Bauhaus та вдячні за надану нам честь. Це перемога не лише команди, що працювала над проєктом, а й людей, кому екосистема людяності UNBROKEN Ukraine допомагає розпочати нове життя", – відреагували на нагородження в департаменті архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради.

Про New European Bauhaus Prizes

New European Bauhaus Prizes 2024 — щорічний конкурс, який підтримує Європейський зелений курс (сукупність політичних ініціатив підтриманих Єврокомісією з метою зробити Європейський континент кліматично нейтральним до 2050 року). Конкурс має на меті відзначити міждисциплінарні проєкти творення спільного простору для повсякденного життя з належною інклюзією. В конкурсі відзначають такі аспекти як:

  • поєднання науки, технологій і культури;
  • розв'язання проблем озеленення і цифровізації;
  • пропозиції розв'язання складних суспільних проблем спільнотворчістю громад.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок