Україна повторила два медальні рекорди на дорослих чемпіонатах Європи зі спортивної гімнастики

Ілля Ковтун здобув три "золота" на Євро-2024
Ілля Ковтун здобув три "золота" на Євро-2024. Getty Images/Gabriel Bouys

Три "золота" в медальному заліку України.

Збірна України повторила два історичні рекорди за здобутими медалями на дорослих Євро. Сталось це за підсумком фінального командного багатоборства на чемпіонаті Європи-2024.

Перед заключним етапом Євро-2024 зі спортивної гімнастики Україна здобула чотири нагороди, зокрема два "золота". Ілля Ковтун виборов чемпіонство у вправах на паралельних брусах та перекладині.

Також українські гімнасти здобули одне "срібло" та "бронзу". Олег Верняєв посів друге місце турніру у багатоборстві, а Назар Чепурний став бронзовим призером в опорному стрибку.

У фіналі чемпіонату Європи у командному багатоборстві Україна вперше за чотири роки здобула чемпіонство. Таким чином національна збірна повторила рекорд за кількістю золотих медалей, здобутих на чоловічих Євро зі спортивної гімнастики. Перед цим це вдавалося на дебютному Євро-1992, яке українці завершили з сімома нагородами.

Також п’ять нагород — це повторення другого результату в історії за загальною кількістю медалей на чемпіонаті Європи.

Рекордні результати збірної за кількістю медалей на Євро зі спортивної гімнастики

• сім нагород: 1992 рік (3 "золото" + 0 "срібло" + 4 "бронза),
  • п'ять нагород: 2000 рік (2+0+3),
  • п'ять нагород: 2024 рік (3+1+1)

Які ще досягнення встановили українські гімнасти на Євро-2024?

• Втретє в історії виграла медальний залік чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики (вперше з 2020 року).
  • Здобула друге "золото" в історії в командному багатоборстві. Загалом – це п’ята нагорода в командних вправах.
  • Ілля Ковтун став першим українським гімнастом в історії, що виборов три золоті медалі на одному чемпіонаті Європи.
  • Також Ковтун оновив особистий рекорд у вправі на паралельних брусах: виконав програму складністю 7.0 і отримав загалом 15.800 балів у фіналі командного багатоборства. За день перед цим він оновив особистий рекорд також у вправах на перекладині (14.600 балів).