"У планах ще більша база". Ілля Ковтун оновив два особисті рекорди на Євро завдяки ускладненим програмам

"У планах ще більша база". Ілля Ковтун оновив два особисті рекорди на Євро завдяки ускладненим програмам

Ексклюзивно
Ілля Ковтун вдруге став чемпіоном Європи у вправах на паралельних брусах
Ілля Ковтун вдруге став чемпіоном Європи у вправах на паралельних брусах. Getty Images/Gabriel Bouys

У вправах на паралельних брусах Ковтун тричі поспіль оновив особистий рекорд.

Ілля Ковтун провів надуспішний чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики. Турнір, що тривав наприкінці квітня, 20-річний гімнаст завершив з трьома золотими медалями: у командному багатоборстві, а також на окремих снарядах — паралельних брусах та перекладині.

Практично в усіх вправах Ковтун виконував ускладнену програму. На обох снарядах 20-річний атлет оновлював особисті рекорди за набраними балами, причому на брусах робив це тричі поспіль: у перші два дні виконав програму зі складністю 6.9, а під час фіналу командного багатоборства — 7.0.

Програма на Євро-2024 Ковтуна — найскладніша у його кар'єрі. На трьох попередніх стартах у 2024 році, етапах Кубка світу в Каїрі, Коттбусі та Баку, вона складала 6.7 бали, що його особиста тренерка Ірина Горбачова пояснювала підготовкою до конкуренції з провідними гімнастами, серед яких олімпійський чемпіон Токіо Цзоу Цзиньюань.

"Ми отримали оцінку 15.6 бали на першому етапі, що є особистим рекордом Іллі. Але все одно потрібно підвищувати коефіцієнт складності вправи. Ми це розуміємо, над цим працюємо, у нас є деякі нотатки з цього приводу. Складність треба додавати, тому що є китаєць, у якого дуже висока база, є американець, який чудово виступає на брусах", — розповідала Горбачова в коментарі Telegraf.com.ua.

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт після чемпіонату ЄвропиРозмова відбулася 1 травня. особиста тренерка українського гімнаста наголосила: після континентальної першості працюватимуть над ускладненням програми. І планують підготувати дві комбінації для виконання на великих турнірах.

"Ми вийшли на 6.9-7.0 балів на брусах, але в нас у планах ще більша база. Він може підняти [складність] на 7.1-7.2 бали, і ми будемо над цим працювати, бо саме так хочемо. Тобто у нас буде дві комбінації: одна, з якою ми маємо потрапити до фіналу, і якщо ми у фіналі, там буде інша, трішки складніша, щоб можна було боротися за найкращими гімнастами світу".

"Чи буде ускладнення програми на перекладині? Звичайно. Взагалі Ілля вже збирав поперечину [зі складністю] 6.4-6.5 бали, але комбінація була дуже складною, і виконання там трішки у нас було погане і нестабільне. Зараз ми перебудували комбінацію, змінили елементи місцями, зосередилися спочатку на чотирьох перельотах, і три з них зав'язали в одну зв'язку. Але плануємо три елементи змінити, ускладнити. Ми також хочемо вималювати дві комбінації, але хочемо, щоб була для кваліфікації не 5.9, а 6 з чимось, і щоб була ще ускладнена".

Попри три золотих медалі, виступом Ковтуна на чемпіонаті Європи Горбачова задоволена лише частково. Пояснює: на репетиції перед стартом Євро гімнаст невдало стрибнув опорний стрибок, внаслідок чого до нього повернулися проблеми з ногою. Цим тренерка пояснила і втрату шансів на медаль в особистому багатоборстві, де Ковтун посів шосте місце.

"Під час вільних вправ Ілля впав у першій діагоналі, і далі вже зрозумів, що з ногою ще гірше щось трапляється. Як наслідок, він почав себе перестраховувати, з килима зійти не міг, бо необхідно вільні вправи доробити до кінця. У підсумку він припустився двох падінь, і ми трішки відвернулися від основної цілі. Потім на коні він потрапив добре у свою висхідну комбінацію, але вже на зіскоку помилився і втратив аж півтора бала. Оскільки з цими двома приладами ми не впоралися, вони не дали нам можливість боротися за багатоборство".

Як Ілля Ковтун оновлював особисті рекорди на Євро зі спортивної гімнастики

  • перший день (кваліфікація у багатоборстві): оновив рекорд на паралельних брусах (15.266) та перекладині (14.600).
  • другий день (фінали окремих снарядів): оновив рекорд на паралельних брусах (15.633), повторив рекорд у перекладині.
  • третій день (фінал командного багатоборства): оновив рекорд на паралельних брусах (15.800).
На початок