Україна вдруге в історії стала чемпіоном командного багатоборства на Євро зі спортивної гімнастики

Ілля Ковтун у фіналі оновив рекорд за балами у вправах на паралельних брусах
Ілля Ковтун у фіналі командного багатоборства оновив рекорд за балами у вправах на паралельних брусах. Getty Images/Gabriel Bouys

Результат останнього фіналу чемпіонату Європи.

Збірна України зі спортивної гімнастики завершила виступи на чоловічому чемпіонаті Європи. В останньому фіналі — командного багатоборства — українці стали чемпіонами змагань.

Перед заключним днем чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики Україна здобула чотири нагороди, дві з яких були золотими: Ілля Ковтун став чемпіоном у вправах на паралельних брусах та перекладині.

Фінал чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики у командному багатоборстві проводиться кожні два роки. Українці ж туди відібралися вперше з Євро-2020, на якому стали чемпіонами. Причому у кваліфікації українці показали найкращий результат серед усіх команд — 253.661 бали.

Як Україна виступила у фіналі командного багатоборства на Євро?

• Після вправ на чотирьох снарядах Україна займала друге місце, поступаючись двома балами Великій Британії. Ключовими стали виступи Олега Верняєва та Іллі Ковтуна на коні (15.200 та 14.966 бали), а також результат Ігоря Радівілова на кільцях (14.500 бали).
  • Україні залишалося виступити командою на двох снарядах — паралельних брусах та перекладині. Саме у фіналах на цих снарядах Україна здобула дві з чотирьох медалей на чемпіонаті Європи-2024.
  • Найкращий результат у вправах на перекладині показав Ілля Ковтун. Український гімнаст другий день поспіль оновив особистий рекорд у цій вправі — за програму складністю 7.0 отримав загалом 15.800 балів. Олег Верняєв продемонстрував третій найкращий результат у цій вправі (14.833 бали).
  • За підсумками останніх двох снарядів Україна скоротила відставання від Великої Британії — Ілля Ковтун зміг набрати 14.400 балів у вправах на перекладині, випередивши Джейка Джермана, який виступав перед цим. І у підсумку змогла випередити британців у боротьбі за "золото"!

Командне багатоборство. Фінал (чоловіки)

1. Україна — 255.762 бали
  2. Велика Британія — 255.429
  3. Італія — 252.560

Що означає результат України?

• Перша медаль України за чотири роки у командному багатоборстві на чемпіонатах Європи. Загалом українці вп'яте вибороли нагороду на Євро саме у команді.
  • Друге "золото" в історії на Євро у командному багатоборстві. Чемпіонство у 2020 році було першим в історії.
  • Україна повторила другий найкращий результат в історії за кількістю медалей на чемпіонатах Європи зі спортивної гімнастики. Востаннє стільки нагород українці здобували ще у 2000 році.
  • Україна повторила рекорд за кількістю золотих медалей на чемпіонатах Європи зі спортивної гімнастики. Вперше українці вибороли три "золота" ще на Євро-1992.
  • Першу нагороду в кар'єрі на рівні Євро здобув Радомир Стельмах, який у фіналі виступив у вільних вправах (13.533 бали) та перекладині.
  • Ілля Ковтун друге Євро поспіль завершує виступи з трьома нагородами. На чемпіонаті Європи-2023 український гімнаст здобув "золото" у вправах на паралельних брусах, а також дві "бронзи" — в особистому багатоборстві та перекладині.