Резидентам Росії та Білорусі заборонили участь у Бостонському марафоні

Резидентам Росії та Білорусі заборонили участь у Бостонському марафоні

Резидентам Росії та Білорусі заборонили участь у Бостонському марафоні
. AP

Проте деякі представники цих країн усе ж зможуть пробігти марафон, а тим, кому відмовили, зроблять компенсацію.

Спортивні санкції проти Росії й Білорусі через повномасштабну війну проти України тепер наклали й організатори престижного Бостонського марафону, який заплановано на 18 квітня. Про нові правила допуску учасників із цих країн проінформували на сайті Бостонської асоціації атлетики (BAA).

Найстаріший марафон з бігу цього року забороняє участь спортсменів, які проживають у Росії та Білорусі, в будь-якій категорії. Заявки цих бігунів скасовуються. Водночас асоціація зробить "прийнятні спроби" компенсувати їм відмову в участі "в рамках обмежень, встановлених загальнодержавними й міжнародними санкціями".

Допомога від організаторів передбачена й для українців, які зареєструвалися на цьогорічний марафон чи інші турніри BAA, але не зможуть узяти в них участь. Їм також нададуть компенсацію або можливість перенести заявку на наступний рік. З ними мають зв'язатися до кінця весни.

Тим не менше, в Бостоні матимуть право змагатися громадяни РФ і РБ, які не є резидентами цих країн. Зробити вони це зможуть за умови, що виступатимуть як нейтральні атлети, а не під своїм державним прапором.

Ті самі умови стосуватимуться інших змагань під егідою BAA, зокрема BAA 5K та BAA Invitational Mile. Поки що санкції діятимуть безстроково.

"Так само, як і багато людей у всьому світі, ми нажахані й обурені тим, що побачили й дізналися з репортажів про Україну. Ми вважаємо, що біг – це глобальний спорт, а отже мусимо зробити все, що можемо, аби проявити підтримку народові України", – заявив президент BAA Том Ґрілк.

Читайте також: Українська стрибунка у висоту Ярослава Магучіх претендує на звання легкоатлетки місяця в Європі

Санкції міжнародної спортивної спільноти проти Росії

Читайте також: Війна Росії в Україні. День 43. Текстовий онлайн
На початок