Росія та Білорусь отримали відсторонення від міжнародних шахових турнірів

Росія та Білорусь отримали відсторонення від міжнародних шахових турнірів

Росія та Білорусь отримали відсторонення від міжнародних шахових турнірів
AP

Шахісти з цих країн можуть виступати, але лише під прапором організації.

Міжнародна шахова федерація (FIDE) ухвалила рішення щодо повного відсторонення національних команд з Росії та Білорусі від участі у турнірах, що проводяться під її егідою. Про це повідомляє пресслужба організації.

24 лютого Росія здійснила повномасштабне вторгнення на територію України. Бойові дії тривають вже 21-у добу.

Читайте також: Війна Росії проти України. День 21. Онлайн

Національні шахові організації вже встигли засудити Росію та Білорусь, яка сприяє їй у цьому, у вторгненні в Україну. І почали впроваджувати локальні санкції проти команд та шахістів.

Лише зараз Міжнародна федерація шахів оголосила про заборону участі команд з Росії та Білорусі у змаганнях, що проводяться під егідою організації.

Щодо особистих змагань, то ця заборона буде обмеженою. Шахісти з Росії та Білорусі можуть виступати на турнірах, але гратимуть під прапором FIDE.

На початку березня персональні санкції були запроваджені проти колишнього українського гросмейстера Сергія Карякіна. Він підтримав війну Росії проти України.

Читайте також: Ексукраїнського шахіста Карякіна відсторонили від змагань через підтримку вторгнення РФ

Як міжнародний спорт відреагував на вторгнення Росії в Україну

Категорії
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо