Федерації біатлону Росії та Білорусі остаточно позбавили членства в IBU: що це означає

Федерації біатлону Росії та Білорусі остаточно позбавили членства в IBU: що це означає

Федерації біатлону Росії та Білорусі остаточно позбавили членства в IBU: що це означає
AP

В IBU вважають несправедливим залишати в членах федерації держав, які напали на Україну та позбавили її можливості займатися спортом у звичних умовах.

Міжнародний союз біатлоністів (IBU) остаточно усунув збірні Росії та Білорусі від змагань з біатлону через повномасштабне вторгнення цих країн до України, що розпочалося 24 лютого. Про це IBU повідомляє в офіційному пресрелізі.

Процедуру було розпочато в середині березня, а обом федераціям дали тиждень на реакцію. Уже в новому зверненні виконавча рада IBU повідомила про одноголосне рішення негайно позбавити членства національні федерації РФ та РБ.

"Обидві федерації порушили гуманітарні обов'язки членів, згідно конституції IBU", – заявили в міжнародній федерації. На думку IBU, порушення з боку Росії та Білорусі "дискредитують" що союз, що вид спорту в цілому.

Читайте також: "Настав час змінити біатлонну гвинтівку на автомат". Анастасія Меркушина доєдналася до лав ДПСУ

Також IBU звернув увагу на те, що війна, яку розв'язали ці країни, призвели до зупинки занять біатлоном на території України.

"Це було б несправделиво, якби національні федерації країн-нападниць продовжували насолоджуватися повними правами членства IBU, коли їхні нації порушили можливість вести спортивну діяльність в Україні".

Це означає, що федерації біатлону Росії та Білорусі не можуть проводити жодну офіційну міжнародну діяльність, включно з організацією тренувальних таборів та будь-яких міжнародних змагань.

Надалі виконавча рада IBU стежитиме за розвитком подій та коригуватиме рішення, залежно від ситуації. Найближча зустріч з приводу перегляду цього питання запланована на вересень 2022 року під час Конгресу IBU, "якщо усунення не буде скасовано раніше".

На остаточне усунення вже відреагували в РФ. Віцепрезидент Союзу біатлоністів Росії Алєксєй Нуждов назвав рішення "формальністю", адже такого розвитку подій очікували ще "після першого листа". Наразі федерація розглядає варіанти "перебудови діяльності з урахуванням рішення IBU".

Читайте також: "Страшно, бо не чуєш звук, коли бомбу скидають". Дар'я Блашко розповіла про обстріли Чернігова

Санкції міжнародної спортивної спільноти проти Росії

Читайте також: Вторгнення Росії в Україну. День 34. Текстовий онлайн
Категорії
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо