Миколаївщина станом на восьме серпня готова до розблокування портів. Проте розпочати роботу портового господарства можливо буде тільки після деокупації Кінбурнської коси.
Про це під час телемарафону "Єдині Новини" повідомив начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.
За словами Віталія Кіма, загрозою для розблокування портів є перебування російських військ на окупованій Кінбурнській косі.
"Ми готові до відкриття портів і до роботи миколаївських портів, якщо нам відкриють доступ. Єдина загроза — це Кінбурнська коса, яка зараз окупована і там відстань дуже мала, і росіяни можуть атакувати простішою зброєю. Це є проблема. Але коли Кінбурнська коса буде деокупована, ця загроза теж зніметься і ми нічим не будемо відрізнятися від портів Южне, Чорноморськ, чи Одеса. Тому що всі вони під атакою балістичних ракет, "Калібрів", — сказав начальник Миколаївської ОВА.
Що відомо про розблокування портів
- 22 липня 2022 року у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
- Перше судно Razoni з розблокованим українським зерном вирушило 1 серпня з Одеського порту до ліванського порту Триполі.
- 29 жовтня 2022 року Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту вранці 29 жовтня.
- 2 листопада 2022 року Росія відновила свою участь у "зерновій угоді".
- Станом на 18 березня 2023 року Україна пропонувала подовжити угоду про експорт аграрної продукції щонайменше на 120 днів та розширити її дію на порти Миколаївщини.
- Миколаївські порти станом на 18 липня 2023 року були готові приєднатися до "зернової угоди". Проте російська сторона не зацікавлена в регулюванні продовольчої безпеки у світі та продовжувала шантаж.
- Вихід Росії із Чорноморської зернової ініціативи станом на 18 липня вплинув на реалізацію сільгосппродукції, логістику та на зменшення самої вартості зерна. Єдиним шляхом для вивезення української агропродукції лишається сухопутний коридор.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.