Перейти до основного змісту
"Росіяни шантажують увесь світ питанням зернової угоди" — начальник Миколаївської ОВА

"Росіяни шантажують увесь світ питанням зернової угоди" — начальник Миколаївської ОВА

"Росіяни шантажують увесь світ питанням зернової угоди" — начальник Миколаївської ОВА
Зерно. Зерно. Фото ілюстративне: УНІАН

Миколаївські порти станом на 18 липня готові приєднатися до "зернової угоди". Проте російська сторона, не зацікавлена в регулюванні продовольчої безпеки у світі та продовжує шантаж.

Про це сказав начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім в ефірі марафону "Єдині новини".

Миколаївські порти готові до приєднання до "зернової угоди", але, то росіяни виходять, то заходять. Вони не зацікавлені в тому, щоб була продовольча безпека у світі.

Зі слів Віталія Кіма, росіяни продовжують шантаж щодо "зернової угоди".

"Навіть, коли росіяни погодились із зерновою угодою, то тримали кораблі на рейді та не пропускали достатню кількість. Тому вони шантажують увесь світ цим питанням. Ми готові до приєднання до "зернового коридору", але навіть, якщо Миколаїв приєднається та ми можемо вантажити судна та виводити їх, все одно є проблематика з пропускною спроможністю, яку обмежують росіяни навмисно", говорить Віталій Кім.

Що відомо про "зернову угоду"

  • 22 липня 2022 року у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Таку ж угоду підписала Росія.
  • Протягом року Росія кілька разів погрожувала вийти з угоди, але щоразу її вдавалося продовжити.
  • 18 травня після чергового продовження "зернової угоди" у Москві заявили, що Чорноморська ініціатива не буде продовжена після 17 липня, якщо не будуть виконані п'ять "системних завдань": перепідключення "Россільгоспбанку" до SWIFT, постачання запасних частин, розблокування транспортної логістики та страхування, реанімація аміакопроводу Тольятті-Одеса, "розморожування" активів російських компаній.
  • 13 червня 2023 року Президент Росії Володимир Путін знову заявив, що Росія розглядає можливість виходу із Чорноморської зернової ініціативи.
  • 4 липня у МЗС РФ заявили, що у Москві не бачать підстав для продовження реалізації Чорноморської зернової ініціативи, термін дії якої спливає 17 липня. У міністерстві заявили, що "ситуація з нормалізацією російських постачань продовольства та добрив на світові ринки, що передбачено Меморандумом Росія-ООН, продовжувала деградувати".
  • Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що "зернова угода" не передбачає задоволення жодних потреб РФ.
  • "Угода передбачає механізми функціонування зернового коридору з українських портів на міжнародні ринки. Те, що Росія намагається зараз "причепити", — це питання, повʼязані з аміакопроводом, зі зняттям санкцій з банків і організацій, які займаються торгівлею зерном і добривами. Ці питання поки що перебувають у дискусії", — сказав посол.
  • Раніше FT писала, що у Євросоюзі розглядають можливість дозволити підсанкційному Россільгоспбанку створити дочірню компанію, яка могла б підключитися до міжнародної системи обміну платежами SWIFT. Це виставлена Росією умова для продовження "зернової угоди".
  • 13 липня в ООН повідомили, що Генсек Антоніу Гутерреш надіслав лист Путіну, у якому запропонував продовжити "зернову угоду" в обмін на підключення Россільгоспбанку до SWIFT.
  • Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря. В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції

На початок