Створення дочірнього підприємства дозволить економити кошти — директор "Миколаївводоканалу"

Створення дочірнього підприємства дозволить економити кошти — директор "Миколаївводоканалу"

Створення дочірнього підприємства дозволить економити кошти — директор "Миколаївводоканалу"
Директор "Миколаївводоканалу" Борис Дуденко. Фото: Юрій Руденко/Суспільне Миколаїв

Міське комунальне підприємство "Миколаївводоканал" станом на квітень 2023 року планує створити дочірнє підприємство "Енерджі Трейд". Основним видом його діяльності буде закупівля електроенергії для об’єктів водопровідної та каналізаційної інфраструктури.

Про це повідомив директор "Миколаївводоканалу" Борис Дуденко.

За словами Бориса Дуденка, створення дочірнього дозволить зекономити гроші підприємства.

"Ми хочемо відійти від посередників, які працюють на ринку електроенергії й економити деякі гроші. Усі знаємо, яка біда сталась з нашим водогоном, яка ситуація з водою в Миколаєві. Додається ще те, що багато містян відсутні в місті, багато бізнесу не працює. Тому водоканал не має доходу від діяльності, яку вчиняє, а витрати на тому ж рівні. Використовуємо всі наявні можливості, щоб максимально зменшити наші витрати", — сказав Борис Дуденко.

У рамках створення підприємства, за словами Бориса Дуденка, прогнозована економія — від 4 до 5 мільйонів гривень щороку. Також в майбутньому "Енерджі Трейд" зможе продавати електричну енергію іншим суб'єктам господарювання.

"Це попередні розрахунки. Результат роботи підприємства дозволить сказати, наскільки це рішення було вдалим. Наші колеги з Луцька в цьому режимі працюють більше 3-х років і їхній досвід досить позитивний. Зараз перейшли на окремий вид діяльності – "Закупівля газу" і продаж його всім підприємствам, що того потребують. Це буде перший наш пілотний проєкт", — розповів Борис Дуденко.

Надалі будемо розглядати всі можливі варіанти, що дозволять отримувати МКП або додаткові гроші, або економити ті, що надходять в рамках нашої діяльності

Борис Дуденко пояснив, чому потрібно створювати саме дочірнє підприємство, а не вчиняти цю діяльність в межах водоканалу.

"Можливо на водоканал отримати ліцензію, але після цього виникають деякі складнощі з формуванням тарифу. Ми консультувались з "Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", вона схильна до того, щоб утворювати дочірнє підприємство, зміниться структура виплат. ДП може без торгів віддавати електроенергію своєму засновнику, а сам "Миколаївводоканал", з мінімальною націнкою", — сказав директор "Миколаївводоканалу".

За словами Дуденка, цей вид діяльності буде спрямований на стримування зростання тарифу.

"Рішення щодо нового виду діяльності на тариф не вплине, але дозволить максимально стримувати зростання, що передбачається. З 2021 року ми не подавали на зміну тарифу через те, що відбувається з водопостачанням в місті. У 2023 році тариф покриває тільки на 55 відсотків ті витрати підприємства", — розповів Борис Дуденко.

Зі слів директора підприємства, зекономити дозволить дотримання балансу в закупівлі електроенергії.

"У нас обліковується майже 90 точок, для яких наразі закуповують електроенергію. Головне в цій роботі тримати баланс: скільки потрібно, стільки й закупити. Тому на одних точках економія може сягати 50 копійок — 1 грн, а на інших 5-7 копійок. В середньому хочемо досягнути економії 10 копійок на одному кіловаті", — сказав Борис Дуденко.

Що відомо

  • Дозвіл на створення дочірнього підприємства надали депутати Миколаївської міської ради під час пленарного засідання вісімнадцятої сесії, яка відбулася 27 квітня 2023 року.
  • Водопостачання в деяких районах Миколаєва було відсутнє з 12 квітня 2022 року через пошкодження водоводу російськими військами.
  • З 6 травня 2022 року в Миколаєві розпочалось заповнення водопровідної системи міста технічною водою з річки Південний Буг.
  • Аналізи води у системі водопостачання Миколаєва довели її непридатність до вживання.
  • Станом на 18 квітня 2023 року вода у водопровідній системі Миколаєва залишається технічною.
  • Мережі водопостачання міста складають близько 1200 км, близько 800 км каналізаційна мережа. Водогони різних діаметрів — від 100 мм до 1400 мм. У Миколаєві потребують заміни понад 240 кілометрів труб водопровідної мережі.
  • Під час сесії Миколаївської міської ради 9 березня 2023 року була прийнята "Програма з відшкодування витрат на відновлення внутрішньобудинкових мереж водопостачання співвласникам багатоквартирних будинків міста Миколаєва на 2023-2024 роки".

Читайте також

Дощі та заміновані поля: як на Миколаївщині триває посівна кампанія

Один поверх планують облаштувати під гуртожиток. У Первомайському на Миколаївщині відновлюють амбулаторію

"Побудник українського духу". У музеї на Миколаївщині триває виставка до 170-річчя Миколи Аркаса

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок