Дощі та заміновані поля: як на Миколаївщині триває посівна кампанія

Дощі та заміновані поля: як на Миколаївщині триває посівна кампанія

Дощі та заміновані поля: як на Миколаївщині триває посівна кампанія
Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Погодні умови протягом другої половини квітня на Миколаївщині були сприятливими для подальшого росту озимих, ярих зернових та зернобобових культур. Основною проблемою для аграріїв області у 2023 році продовжує залишатися замінування сільськогосподарських земель.

Про це кореспондентам Суспільного розповів головний спеціаліст департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОВА Володимир Афанасьєв.

На території Миколаївської області в обробці аграріїв станом на 2023 рік перебуває 1 мільйон 700 тисяч гектарів ріллі, з яких під урожай 2023 року планується посіяти 1 мільйон 275 тисяч гектарів.

Із загальної посівної площі озимі культури становлять 555,2 тисячі гектарів. За результатами проведеного обстеження, стан озимих оцінюється як добрий та задовільний.

Станом на квітень миколаївські аграрії продовжують роботу з посіву ярих культур, за інформацією департаменту агропромислового розвитку, в області засіяно 65 тисяч гектарів, з них 53 тисячі гектарів — ранні зернові культури.

За словами фахівця, дощі зберегли вологозабезпечення на оптимальному рівні, але вплинули на зменшення темпів посіву ярих культур.

"Агрометеорологічні умови протягом другої декади квітня були сприятливими для подальшого росту та розвитку озимих, ярих зернових та зернобобових культур. Дощі, що пройшли протягом декади, сприяли збереженню вологозабезпечення культур на оптимальному рівні. Однак своєю чергою дощі дещо вплинули на зменшення темпів проведення посіву ярих культур", — каже Володимир Афанасьєв.

Основною проблемою для аграріїв області у 2023 році залишається неможливість здійснення повноцінної господарської діяльності через мінування.

"Станом на квітень площа сільськогосподарських земель, яка потребує обстеження та розмінування, становить 288,8 тисячі гетрів. Характеризуючи пріоритетність проведення робіт з розмінування сільськогосподарських земель, першочергово підлягає розмінуванню 85,1 тисячі гектарів, з яких вже обстежено 32,4 тисячі гектарів", — розповів Володимир Афанасьєв.

За словами фермерів, багато з них на Миколаївщині вирішили вирощувати бахчуБаштанні культури та овочеві культури. Особливо у кого є можливість крапельного зрошування.

Голови постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, землекористування, розвитку села та продовольчої безпеки Надія Іванова розповіла, що деякі аграрії у 2023 році роблять ставки на врожайність нішевих культур: льон, коріандр, гірчиця.

"Постає питання: чи сіяти кукурудзу, адже вологи замало. Раніше це були, як правило, північні райони області, а на півдні тільки ті, у кого було зрошення. Станом на квітень 2023 року, це велика проблема", — говорить Надія Іванова.

Читайте також

Один поверх планують облаштувати під гуртожиток. У Первомайському на Миколаївщині відновлюють амбулаторію

"Побудник українського духу". У музеї на Миколаївщині триває виставка до 170-річчя Миколи Аркаса

Центр підтримки ВПО та ветеранів АТО працює в Миколаєві

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

 

 

Вибір редакції

На початок