У Миколаєві власникам багатоквартирних будинків компенсують частину витрат на заміну водопроводів

У Миколаєві власникам багатоквартирних будинків компенсують частину витрат на заміну водопроводів

У Миколаєві власникам багатоквартирних будинків компенсують частину витрат на заміну водопроводів
Ілюстративне фото: УНІАН

Під час сесії Миколаївської міської ради 9 березня була прийнята "Програма з відшкодування витрат на відновлення внутрішньобудинкових мереж водопостачання співвласникам багатоквартирних будинків міста Миколаєва на 2023-2024 роки". Власники будинків зможуть повернути до 50 відсотків витрачених на ремонт мереж коштів.

За словами начальника управління житлово-комунального господарства (ЖКГ) департаменту ЖКГ Володимира Ніколайчука, співвласникам багатоквартирних будинків пропонують отримати часткову компенсацію вартості поточних ремонтів мереж водопостачання. Йдеться лише про мережі, розташовані в підвалах багатоповерхівок.

Брати участь у програмі з відшкодування зможуть ОСББ та управляючі компанії. Повертатимуть гроші за ремонтні роботи, що були та будуть виконані протягом 2023-2024 років.

Часткова компенсація складатиме 50 відсотків від загальної вартості виконаних робіт та витрачених матеріалів, однак, не більше 150 тисяч гривень.

При департаменті ЖКГ створять комісію, до якої увійдуть профільні фахівці та представники громадськості. Комісія прийматиме рішення щодо порядку виплати компенсації.

Проблема із заміною мереж водопостачання найбільш актуальна для 1800 будинків у Миколаєві відповідно до даних програми. 80 відсотків багатоквартирного житлового фонду міста потребують ремонту водопровідних мереж через їхню зношеність.

Під час обговорення програми депутати висловили зауваження та доповнення.

"Пропоную перенести розгляд програми тоді, коли будуть голосувати за гроші під неї. Ця програма має корупційні ризики. Надає переваги одним особам у порівнянні з іншим, тобто має ознаки дискримінації. Протокольне доручення – спрямувати програму на антикорупційну експертизу", — сказала голова комісії з питань прав людини, дітей, сім'ї, законності, гласності, антикорупційної політики, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики Олена Кісельова.

Пропозиція Олени Кісельової, про перенесення розгляду програми депутатський корпус не підтримав. Мер міста поставив Програму на голосування:

за – 28, проти – 1, утримались – 7, загалом 36, рішення прийнято.

Читайте також

Миколаївські депутати розподілили вільний залишок із бюджету

Отримав поранення під час евакуації з Херсона. У Миколаєві планують виділити гроші на лікування дитини

Миколаївці вшанували пам'ять українського поета Тараса Шевченка

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок