Рік без питної води: як "Миколаївводоканал" вирішує технічні потреби

Рік без питної води: як "Миколаївводоканал" вирішує технічні потреби

Рік без питної води: як "Миколаївводоканал" вирішує технічні потреби
Пневмоекскаватор водоканалу. Миколаїв, 2022 рік. Фото: Олександр Гордієнко

Станом на квітень ініціатива щодо закупівлі техніки за субвенцію Світового банку для "Миколаївводоканалу" та ще для чотирьох підприємств з інших міст України на фінальній стадії. За сприяння міністерств інфраструктури та фінансів, гроші для миколаївського водоканалу виділять у 2023 році. Вони підуть на реконструкцію мереж водопостачання та водовідведення, а також на придбання сучасної техніки.

Про це в ефірі Українського радіо розповів директор міського комунального підприємства "Миколаївводоканал" Борис Дуденко.

За словами Бориса Дуденка, спеціальна автомобільна техніка підприємства застаріла, це екскаваторна техніка та аварійні машини, на яких їздять слюсарі.

"Вдалось домовитись з німецьким фондом і наприкінці 2022 року підприємству подарували два автомобілі. Один — каналопромивна машина, ремонтні бригади щоденно промивають колодязі та мережі від сміття та мулу. Інша машина — вакуумний екскаватор, обладнання, що за допомогою вакууму дозволяє працювати у важкодоступних місцях, де не працює звичайна екскаваторна техніка. Це єдина машина в Україні", — сказав Борис Дуденко.

Також, говорить Дуденко, німецькі колеги передали підприємству мікроавтобуси для перевезення працівників. Кілька спецавтомобілів водоканалу були пошкоджені внаслідок обстрілів та вибухів.

"Вже на фінальній стадії ініціатива щодо закупівлі техніки за субвенцію Світового банку для "Миколаївводоканалу". Ми працюємо з Міністерством інфраструктури, з Міністерством фінансів, гроші у 2023 році будуть виділені. Ми зможемо закупити техніку. Згодом зможу розповісти щодо кількості, якості техніки, термінів", — сказав Борис Дуденко.

Що відомо

  • Водопостачання в деяких районах Миколаєва було відсутнє з 12 квітня 2022 року через пошкодження водоводу російськими військами. З 6 травня 2022 року в Миколаєві розпочалось заповнення мережі технічною водою з річки Південний Буг.
  • Аналізи води у системі водопостачання Миколаєва довели її непридатність до вживання. Станом на 20 квітня 2023 року вода у водопровідній системі Миколаєва залишається технічною.
  • Кабінет міністрів України на засіданні 18 квітня 2023 року підтримав рішення для реалізації проєкту з відбудови Миколаївщини. Зокрема йдеться про відновлення системи водопостачання в обласному центрі.
  • Мережі водопостачання міста складають близько 1200 км, близько 800 км каналізаційна мережа. Водогони різних діаметрів — від 100 мм до 1400 мм. У Миколаєві потребують заміни понад 240 кілометрів труб водопровідної мережі.
  • Під час сесії Миколаївської міської ради 9 березня 2023 року була прийнята "Програма з відшкодування витрат на відновлення внутрішньобудинкових мереж водопостачання співвласникам багатоквартирних будинків міста Миколаєва на 2023-2024 роки".

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок