Працює у реабілітаційному центрі у Львові й готується до "Invictus games": історія військового Германа Золотарьова

Працює у реабілітаційному центрі у Львові й готується до "Invictus games": історія військового Германа Золотарьова

33-річний військовий Герман Золотарьов родом із Чугуєва пройшов контрнаступ на Харківщині, боронив Лиман, Ізюм та Оскіл. Взимку 2022 року захисник отримав важке порання на Луганщині, як наслідок йому ампутували руку. Чоловік став одним з перших пацієнтів центру "Superhumans", там проходив реабілітацію і отримав протез руки. Тепер Герман Золотарьов допомагає іншим військовим.

Більше про історію захисника дізнавалося Суспільне.

Понад пів року Герман Золотарьов працює спеціалістом першого контакту та менеджером із спортивних подій центру "Superhumans". Зокрема, організовує для пацієнтів центру тренування з адаптивних видів спорту.

"Багато займався спортом, всі це бачили і потім запропонували. Кажуть, така людина потрібна, що треба мотивувати хлопців, заохочувати до спортивних івентів, так і став тут працювати. А спеціаліст першого контакту – це та людина, яка зустрічає пацієнтів, допомагає з оформленням паперів, які потрібні від частини після поранення", — говорить чоловік.

Герман Золотарьов
Герман Золотарьов спілкується із пацієнтом реабілітаційного центру. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

Герман Золотарьов каже, саме спорт йому свого часу допоміг відновитися після поранення.

"Спорт дуже допомагає пройти соціалізацію. По-перше, ти відволікаєшся, тоді не так лізуть різні думки в голову після поранення, плюс не залежуєшся в госпіталі. Госпіталь є госпіталь, там немає чого робити, лежати і дивитися в стелю — то не є так цікаво, як їздити і знайомитися з різними людьми, бути на прикольних локаціях і займатися різними видами спорту. Плюс це і фізична активність", — розповідає працівник реабілітаційного центру.

Герман Золотарьов спілкується із пацієнтами "Superhumans"
Герман Золотарьов спілкується із пацієнтами "Superhumans". Суспільне Львів/Ольга Дейнека

Поза роботою Герман теж активно займається спортом, зокрема любить настільний теніс, греблю та біг.

"Був у березні на змаганнях – це були змагання Повітрях сил США і морських котиків, формувалася національна збірна з 30 атлетів, поїхали і виступили дуже сильно. Забрали відро медалей, із 140 українська збірна забрала 76. То майже кожен з атлетів взяв собі по три", — каже Герман Золотарьов.

Герман Золотарьов
Герман Золотарьов тренується на біговій доріжці. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

Руслан Іванов готується до протезування в реабілітаційному центрі "Superhumans". Щодня проводить у спортзалі щонайменше дві години. Чоловік, який у цивільному житті був художником-постановником, пішов воювати добровольцем з першого дня повномасштабного вторгнення. Спочатку брав участь в обороні Києва, згодом воював на Донецькому напрямку. Під Бахмутом отримав поранення і в результаті втратив руку. Каже, Герман надихнув його займатися спортом і показав, що після поранення життя триває.

"Від першого дня, коли я потрапив у госпіталь, коли втратив руку, в мене була хандра така сильна, я вже не знав як далі жити, що робити, але жінка знайшла сайт "Superhumans" і показала, що там люди роблять, і були з гіршими ампутаціями чим в мене. І побачив я пана Германа, ще як він тренувався і збирався їхати в США. І я загорівся бігати, я не бігаю, щось силове", — каже пацієнт реабілітаційного центру Руслан Іванов.

Руслан Іванов
Руслан Іванов. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

Зараз Герман Золотарьов готується до участі у нових змаганнях — "Invictus games".

На початок