Неподалік Львова відкрили центр протезування та реабілітації Superhumans Center. Це комплексний медзаклад, де протезуватимуть та реабілітуватимуть пацієнтів. У першу чергу тих, хто отримав травми внаслідок російської агресії. Це будуть як військові, так і цивільні.
14 квітня відкрили першу чергу цього центру – це протезувальна майстерня та частина реабілітаційного центру. Як повідомив Володимир Головацький заступник медичного директора Superhumans Center, коли центр запрацює повноцінно, там працюватимуть понад шістдесят медичних спеціалістів. Щорічно там планують приймати близько 3 тисяч пацієнтів.
Сьогодні вперше до центру для протезування приїхав 23-річний Руслан з Ізюма, який 200 днів прожив в російській окупації. Хлопець втратив частину руки наприкінці січня.
"Я пиляв дрова, під листям лежав вибуховий снаряд. Підняв снаряд і він розірвався у мене в руках. Тепер мені потрібен протез, щоб я міг їздити на мотоциклі", — каже пацієнт центру Руслан Петров.
Ще до офіційного відкриття центру його персонал вже працював над протезуванням, і перші пацієнти уже отримали свої протези за кордоном. Серед них і Петро Буряк. Чоловік втратив обидві ноги, коли підірвався в автівці із побратимами на Херсонщині. Він уже освоює нові протези.
"Я отримав протези три з половиною тижні тому. Спочатку важко було після 6 місяців сидіння в кріслі. Ходити на них було важко. Але головне — не здаватися і працювати над собою. І з кожним днем буде ставати легше", — каже пацієнт центру Петро Буряк.
Складатиметься центр із двох корпусів, 14 квітня розпочав роботу перший із них – триповерховий комплекс, де зокрема розмістили комплекс лабораторії протезування. Там протези виготовлятимуть з нуля і під конкретні потреби кожного пацієнта.
"З пацієнта ми знімаємо гіпсовий негатив. Це відбиток вцілілої частини кінцівки. Потім в майстерні майстер вже заливає рідким гіпсом. Гіпс застигає. І обробляємо його вже під особливості, під технології", — каже завідувачка відділення центру протезування Superhumans Center Вікторія Оліх.
Також у реабілітаційному центрі облаштували спеціальний басейн, розповідає гідротерапевт Нестор Бабський.
"Пацієнт із болем в кінцівках можуть почати з басейну. У воді біль менший. Потім слід переходити до важчих навантажень", — каже гідротерапевт Нестор Бабський.
Територія комплексу облаштована повністю інклюзивно. Усі послуги у центрі будуть безкоштовними. Фінансують будівництво та існування центру за гроші благодійників. Також залучають амбасадорів проєкту з України та з-за кордону. Зокрема, амбасадором центру є перша леді України Олена Зеленська.
"Superhumans — це не просто клініка, не просто мережа клінік, це філософія і це правильно. Відновлення країни починається з відновлення кожної конкретної людини, військового або цивільного. Дитини або дорослого. І коли ми бачимо створення такого центру, ми бачимо створення місця сили", — каже амбасадорка центру Олена Зеленська.
Зараз у центрі ще тривають будівельні роботи, восени планують завершити та повністю відкрити Superhumans Львів.
"Сподіваємось, що до кінця року доробимо палатний фонд, і хірургічне відділення. А також освітній центр. Це все про потужність фахівців. Ми не можемо запротезувати більше, якщо в нас мало рук, які знають як протезувати", — каже Ольга Руднєва.
За її словами, з наступного року планують відкрити ще 5 таких Superhumans центрів в інших містах України. Наступний створюватимуть у Харкові.
Читайте також
Протезування в Україні: як на Львівщині створюють центр "Superhumans"
У центрі протезування "Superhumans" почали формувати чергу пацієнтів