Зібрали два мільйони гривень на реабілітацію військових: як у Львові пройшов півмарафон "Не зупиняйся!"

Зібрали два мільйони гривень на реабілітацію військових: як у Львові пройшов півмарафон "Не зупиняйся!"

Вчора й сьогодні, 11 й 12 травня, у Львові відбувався благодійний півмарафон "Не зупиняйся!". Протягом двох днів тривали дорослі та дитячі забіги, також була коротка дистанція для ветеранів, котрі пересуваються на протезах або кріслі колісному. Під час події на реабілітацію воїнів зібрали два мільйони гривень.

Суспільне поспілкувалося з учасниками й організаторкою марафону.

Нацгвардієць Василь Курилович втратив обидві ноги, коли воював у Роботиному. Зараз він проходить реабілітацію у Львові й розповідає, що вперше бере участь у забігу на 70 метрів:

"Перебуваючи на реабілітації в "Незламних", я завжди беру участь у подібних акціях. Просто розвіюєшся, забуваєш про війну. Трішки забуваєшся, бо війна не забудеться, здається, ніколи. І група підтримки в мене приїхала – дружина, син, донечка там є".

Півмарафон "Не зупиняйся!" у Львові, 12 травня 2024
Півмарафон "Не зупиняйся!" у Львові, 12 травня 2024. Суспільне Львів/Ольга Іващук

Ветеран Михайло Юрчук – також пацієнт реабілітаційного центру. Чоловік каже, бере участь на знак підтримки побратимів.

"Беру участь вперше. Довго не готувався, тому що збираюся пройти всього лишень 70 метрів, ветеранську дистанцію. Наразі не маю бігового протеза. Моя дружина буде вболівати за мене на цій нелегкій дистанції", — розказує Михайло.

Військові, які проходять реабілітацію, взяли участь у "Забігу подяки" — найкоротшій дистанції півмарафону. Загалом у події взяли участь і ветерани, й цивільні. Олександр Бізяєв — студент, він пробіг 10 кілометрів.

"Так як я тут вперше, я не очікував стільки багато підтримки просто звідусіль! Люди кричать: "Давай! Давай!". Ну, дуже-дуже прикольно! І у зв’язку з тим я пробіг за 48 хвилин, менш як сорок вісім. Я шокований! Я не знаю, чи на звичайному тренуванні я б так зміг", — каже Олександр.

Півмарафон "Не зупиняйся!" у Львові, 12 травня 2024
Півмарафон "Не зупиняйся!" у Львові, 12 травня 2024. Суспільне Львів/Ольга Іващук

Півмарафон організувала одна з найбільших логістичних компаній України. Забіг був на дистанції у 21, 10 та 5 кілометрів, каже організаторка Інна Поперешнюк:

"Сьогодні три тисячі бігунів вийшли на старт як офлайн, так і онлайн, для того, щоби допомогти нашим захисникам і захисницям, які захищають свободу та незалежність нашої країни щодня. Всі кошти, які ми зібрали від стартових внесків, ми перераховуємо на реабілітацію захисників".

За словами Інни Поперешнюк, під час забігу вдалося зібрати два мільйони гривень.

На початок