У Львові прооперували дівчинку, яка в 11 місяців обпекла стравохід рідиною для миття посуду

У Львові прооперували дівчинку, яка в 11 місяців обпекла стравохід рідиною для миття посуду

Дитина ковтнула рідину для миття посуду
Пацієнтка Діана з Тернополя. Пресслужба Першого ТМО Львова

У Львові хірурги дитячої лікарні святого Миколая прооперували Діану з Тернополя. В 11 місяців дівчинка знайшла та випила рідину для миття посуду. Мийний засіб обпік не лише слизову стравоходу, але й сам орган. Через це дитина до восьмирічного віку могла споживати лише рідку їжу. Медики замінили уражений орган дівчинки фрагментом її товстої кишки.

Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

В 11 місяців Діана натрапила на пляшечку з рідиною для миття посуду та зробила кілька ковтків. Мама дівчинки одразу ж викликала швидку. У лікарні дитині промили шлунково-кишковий тракт та з’ясували, що рідина встигла обпекти слизову оболонку стравоходу. Майже місяць дівчинці лікували наслідки опіку. Попри це згодом у Діани почалися проблеми: надмірне слиновиділення та труднощі з ковтанням їжі.

Лікарі вирішили перевірити стан стравоходу через ендоскопію. Проте провести процедуру не вдалось: тонка трубка ендоскопу не змогла увійти в стравохід дитини. Вже за кілька днів після невдалого обстеження Діана не могла ковтнути навіть воду. Невдовзі медики встановили діагноз: післяопіковий рубцевий стеноз стравоходу. Як виявилось, мийний засіб обпік дитині не лише слизову, а й сам орган. Через свій лужний склад рідина буквально просочилася у тканини стравоходу. Як наслідок — з часом м’язи перетворилися на рубець, що стиснув стравохід, і їжа вже не могла проходити по ньому.

Діана роками приїжджала до лікарні на спеціальну процедуру — бужування. Під час цього дівчинці під наркозом вводили спеціальний балончик, який під тиском розширює стравохід. Та з часом ця процедура перестала бути ефективною. Її доводилось виконувати все частіше, а дитина могла їсти тільки рідке.

Пацієнтка Діана та хірург дитячої лікарні святого Миколая Дмитро Грицак
Пацієнтка Діана та хірург дитячої лікарні святого Миколая Дмитро Грицак. Пресслужба Першого ТМО Львова

Родина звернулася по допомогу до львівських лікарів. Після огляду медики розглянули всі варіанти і скерували дитину на операцію. На момент хірургічного втручання діаметр стравоходу Діани звузився до критичного розміру — 1 мм, в той час як норма становить 1,5 см. За словами лікарів, зволікання з операцією могло призвести до того, що дитина вже не могла б навіть пити.

“Ми вирішили виконати пацієнтці загрудинну товстокишкову пластику стравоходу. Тобто стравохід дитини ми замінили частинкою її власного товстого кишківника. Ми взяли фрагмент довжиною 26 см, провели транспозицію за грудину, пришили його зверху — до горла, а знизу — до шлунку. Тобто зараз їжа потрапляє до шлунку Діани через ту пересаджену частинку кишки, яка тепер виконує функцію стравоходу”, — розповідає про операцію хірург Дмитро Грицак.

Операція тривала понад 4 години. Зараз Діана одужує і починає вживати тверду їжу. Дівчинка вже спробувала м'ясо і мріє скуштувати піцу.

На початок