На Львівщині ветеранам-фермерам надають пільгові кредити на розвиток господарства: які умови

На Львівщині ветеранам-фермерам надають пільгові кредити на розвиток господарства: які умови

На Львівщині двом фермерським господарствам, які заснували ветерани російсько-української війни, надали пільгові кредити на загальну суму майже півтора мільйона гривень. В області діють програми підтримки сільгоспвиробників. Цьогоріч додатково вирішили підтримати ще й фермерів-військовослужбовців.

Більше про це дізнавалося Суспільне.

Андрій Шуховський – колишній поліцейський, а нині – фермер. Чоловік раніше брав участь в АТО, а на початку повномасштабного вторгнення знову став до лав Сил оборони.

"На другий день зразу взяв свої військово-облікові документи, вже як голова фермерського господарства. Ми з хлопцями пішли у військкомати. Ми знали, що в нашому районі формується територіальна оборона у місті Червонограді і ми долучилися до лав територіальної оборони", — розповідає Андрій Шуховський.

Андрій Шуховський з дружиною
Андрій Шуховський з дружиною. Суспільне Львів/Ольга Іващук

Військовослужбовець служив на східному напрямку. Розповідає, як вдалося поєднувати дві справи.

"Це було два фронти в мене. Один фронт був, там де я був. А другий фронт – це фермерське господарство. Земля, я вам скажу, вона не буде чекати. Її треба кожен день ходити пильнувати. Ціни попіднімалися в два рази. Дефіцит був дизеля, засобів захисту рослин, мінеральні добрива були дуже дорогі", — пригадує чоловік.

Своє фермерське господарство Андрій Шуховський назвав на честь сина. А вести справи йому допомагає дружина. Подружжя вирощує сою, пшеницю та гречку.

"Ще у 2015 році мені виділили земельну ділянку. І на основі тої земельної ділянки ми собі так вирішили з жінкою започаткувати свій бізнес, свою справу. Попит був у нас на сою. І ціна на неї трималася. Це така культура, яка не потребує стільки затрат як пшениця. Пшениця потребує і захисту, і мінерального добрива. Із пшеницею була трошки проблема", — додає власник фермерського господарства.

Андрій Шуховський взяв участь в обласній програмі пільгових кредитів під 3% річних для ветеранів. Він отримав 700 тисяч гривень кредиту. За ці кошти, розповідає, вже придбав трактор.

Сільськогосподарська техніка
Сільськогосподарська техніка. Суспільне Львів/Ольга Іващук

Наразі такі пільгові кредити надали двом ветеранам Львівщини, каже директорка обласного департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

"Головна умова – це щоб засновником господарства був учасник бойових дій, щоб господарство було офіційно зареєстровано, щоб господарство сплачувало податки і надало бізнес-план щодо розвитку на найближчі 5 років, тому що кредити надаються на розвиток", — пояснює Тетяна Гетьман.

За словами жінки, на цей напрям загалом виділили 5 мільйонів гривень з обласного бюджету. Відтак, до кінця року для ветеранів є можливість взяти участь у цій програмі.

На початок