СБУ завершила перевірку храмів УПЦ МП на Львівщині: які результати

СБУ завершила перевірку храмів УПЦ МП на Львівщині: які результати

Оновлено
СБУ завершила перевірку храмів УПЦ МП на Львівщині: які результати
. СБ України у Львівській області

На Львівщині працівники Служби безпеки України завершили перевірку храмів та релігійних об'єктів Української православної церкви Московського патріархату. На території Львівської єпархії УПЦ МП знайшли антиукраїнську літературу та документи щодо сприяння мобілізації в РФ. Про це повідомила речниця СБ України у Львівській області Роксолана Яворська.

Сьогодні, 14 грудня, співробітники СБУ перевіряли Львівську єпархію Української православної церкви та Свято-Троїцький храм у Львові, Притулок для обездолених у Дрогобичі, Церкву Покрову Пресвятої Богородиці у Бориславі та Храм преподобного Амфілохія Почаївського у Мостиськах.

"СБУ завершила безпекові заходи, які здійснювалися на об'єктах православних церков Московського патріархату, що на Львівщині. За результатами проведених обшуків оперативники вилучили антиукраїнську літературу, яка нівелює значення української церкви та розпалює міжконфесійну ворожнечу. Також виявлені додаткові документи щодо мобілізації в РФ, а також паспорт громадянина України, доля якого наразі невідома", — каже Роксолана Яворська.

Скріншот листування
Скріншот листування. СБ України у Львівській області

Фото вилученого документу
Фото вилученого документу. СБ України у Львівській області

Усі вилучені матеріали направили на експертизу для подальших процесуальних дій.

Натомість митрополит Львівський і Галицький Філарет заявив, що за результатами огляду храмів та приміщень УПЦ МП на Львівщині антиукраїнських предметів чи текстів не виявили.

"Представники СБУ України провели огляд приміщень єпархіального управління, Свято-Георгіївського храму та прилеглих приміщень. Відбулася розмова з митрополитом Філаретом, співробітниками єпархії та духовенством храму. Під час огляду приміщень, перевірки документів та бібліотеки, за словами представників СБУ, антиукраїнських предметів і літератури не виявлено. Такі ж безпекові заходи відбулися в Свято-Троїцькому храмі м. Львова та Свято-Покровському храмі м. Борислав. З боку правоохоронців зауважень не було", — каже митрополит Філарет.

Обшуки в одному з храмів УПЦ МП на Львівщині 14 грудня
Обшуки в одному з храмів УПЦ МП на Львівщині 14 грудня. Facebook/Митрополит Філарет

Також митрополит додав, що під час перевірки храмів до духовенства та парафії не застосовували жодних примусових дій. І зазначив, що Управління Львівської єпархії УПЦ буде продовжувати співпрацю з правоохоронними органами України та за першою вимогою надаватиме доступ до церковних приміщень.

У середу, 14 грудня, Служба безпеки України повідомила про те, що їхні співробітники проводять "безпекові заходи" на об’єктах УПЦ (МП) у дев’яти областях України. Окрім Львівщини, перевірки відбулися у Закарпатській, Чернівецькій, Рівненській, Волинській, Миколаївській, Сумській, Житомирській та Херсонській областях.

Що відомо про обшуки та заборону УПЦ Московського патріархату

15 листопада СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі. Спів містить рядки "Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка – Русь".

Згодом працівники СБУ перевірили монастир УПЦ МП на Закарпатті, у якому чорниці закликали до "пробудження матушки Русі". В СБУ заявили, що знайшли там пропагандистські матеріали, авторства російських діячів і видані російськими друкарнями. У церкві УПЦ МП в Івано-Франківську правоохоронці знайшли антиукраїнську агітаційну літературу. Ще в трьох областях у єпархіях УПЦ МП виявили кремлівські методички та нацистську символіку.

2 грудня президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією. На розгляд Ради мають внести відповідний законопроєкт. У рішенні йдеться, що РНБО доручила правоохоронцям "активізувати заходи з виявлення підривної діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України".

Увечері 2 грудня на тлі обшуків та заборони УПЦ МП Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).

3 грудня СБУ опублікувала повний список осіб, які за її поданням потрапили під санкції РНБО і були затверджені президентом Володимиром Зеленським. Ідеться про 10 фігурантів, які є представниками УПЦ Московського патріархату або тісно пов’язані УПЦ МП.

8 грудня СБУ заявила, що знайшла в єпархіях УПЦ МП російські паспорти та прапор "Новоросії".

Читайте та дивіться також

СБУ проводить перевірки на п'яти об'єктах УПЦ МП у Львівській області

Як "русский мир" поширюється в церкві — Кирило Говорун

Держава відокремлена від церкви, але дії установ не відокремлені від держави — Данілов прокоментував обшуки в УПЦ МП

На початок