СБУ заявляє, що знайшла в єпархіях УПЦ МП російські паспорти та прапор "Новоросії"

СБУ заявляє, що знайшла в єпархіях УПЦ МП російські паспорти та прапор "Новоросії"

Важливо
СБУ провела обшуки у храмах УПЦ Московського патріархату
. Бзепекові заходи, які проводить СБУ на території храму УПЦ МП. Фото: СБУ

У Службі безпеки Україні 8 грудня повідомили, що завершили низку обшуків у храмах УПЦ Московського патріархату. За результатами обшуків знайшли російські паспорти, "перепустки федеральних радників РФ" та прапор "Новоросії".

"Контррозвідувальні заходи" проводили у храмах у Херсонській, Черкаській, Житомирській та Волинській областях.

“Встановлено, що під час захоплення Херсона місцевий архімандрит – настоятель Успенського собору був присутній у кремлівській залі під час оголошення анексії чотирьох українських регіонів. За декілька днів до звільнення міста священник у супроводі російських загарбників втік до тимчасово окупованих районів півдня України”, — зазначили в СБУ.

На території собору співробітники СБУ виявили колекцію ікон, викрадених росіянами з будинку почесного консулу Литовської Республіки під час окупації Херсона.

При подальшому огляді церковних приміщень знайшли перепустки, виписані на ім’я “федерального советника военно-гражданской администрации РФ” та російські паспорти місцевих священників. При чому вони отримали їх 2022 року, під час окупації Херсону росіянами.

“За викритими фактами розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України”, — зазначили в СБУ.

Крім цього, у Красногірському Свято-Покровському жіночому монастирі на Черкащині, виявлено прапор так званої “Новоросії” та бібліотеку з пропагандистською літературою російських авторів.

А на території чоловічого монастиря Овруцько-Коростенської єпархії і Скиту у Житомирській області викрито колишніх кримінальників, які підтримують зв’язок з абонентами РФ. Наразі ці контакти перевіряє СБУ.

У ще одному монастирі Житомирщини виявили людину, яка з 2020 року перебуває у загальнодержавному розшуку як безвісти зникла.

Під час огляду приміщень Свято-Миколаївського Милецького монастиря виявили тексти молитов за країну-агресора та російські “підручники”, в яких вихваляють кремлівський режим.

Доповнюється...

На початок