СБУ відкрила провадження через проросійські співи у Києво-Печерській лаврі

СБУ відкрила провадження через проросійські співи у Києво-Печерській лаврі

СБУ відкрила провадження через проросійські співи у Києво-Печерській лаврі
. Фото: сайт Києво-Печерської Лаври

​​Служба безпеки відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

"Служба безпеки розпочала кримінальне провадження за фактом інциденту, що стався 12 листопада 2022 року в одному з храмів Національного заповідника "Києво-Печерська Лавра". Тоді під час богослужіння у храмі звучали тези пропагандистського характеру, що вихваляють "русскій мір", — йдеться у повідомленні.

Провадження відкрите за ч. 1 ст. 436-2 Кримінального кодексу України — виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників.

"Наразі усі матеріали скеровані для проведення відповідних експертиз", — розповіли в СБУ.

Раніше голова Служби безпеки Василь Малюк пообіцяв, що відомство розслідує співи із вихвалянням Росії, які пролунали у Києво-Печерській лаврі під час богослужіння.

"Ті, хто в умовах повномасштабної війни, яку розв’язала Росія проти України, чекає на "пробудження матушкі-русі", мають розуміти, що це шкодить безпеці та інтересам України та наших громадян. І ми не допустимо таких проявів", — наголосив посадовець.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Головного управління СБУ у Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.

Що відомо

  • Про співи у Лаврі повідомив священник Православної церкви України Михайло Омелян. Він повідомив, що отримав відеозапис служіння від випускника Київської православної богословської академії, який разом із друзями зайшов в храм Всіх святих печерських у Лаврі. Він звернув увагу на те, що спів містить рядки "Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка – Русь".
  • У Києво-Печерській Лаврі заявили, що священник не чув, що під час служби група "активістів" співала пісню із прославленням Росії. Водночас цьому священнослужителю вже заборонили служити літургію.
  • Представник храму повідомив, що священник був зайнятий помазанням людей та спілкуванням із вірянами, а тому нібито не чув співів. Він також додав, що найближчим часом збереться Духовний собор Лаври: він розбере цю ситуацію і вирішить, кому яке покарання призначити.

Читайте також

Резолюція ООН щодо компенсації Україні збитків від війни, ЗСУ просуваються на Півдні. 265 день війни. Онлайн

На початок