Зеленський ввів у дію рішення РНБО про діяльність релігійних організацій, пов’язаних із РФ

Зеленський ввів у дію рішення РНБО про діяльність релігійних організацій, пов’язаних із РФ

Важливо
Зеленський ввів у дію рішення РНБО про діяльність релігійних організацій, пов’язаних із РФ
Президент України Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року "Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". Про це повідомляється на сайті президента.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

1 грудня Рада національної безпеки і оборони доручила уряду внести у двомісячний строк на розгляд Верховної Ради України законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій.

Також РНБО доручила Державній службі з етнополітики та свободи совісті забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом і за необхідності вжити заходи, передбачені законом. Окрім того, РНБО ініціює перевірку наявності правових підстав і дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

При цьому усім органам національної безпеки доручено активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України. Рішення передбачає й застосування персональних санкцій.

Що відомо

  • 22 листопада Служба безпеки України провела контррозвідувальні безпекові заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві. "Ці заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні", — йдеться у повідомленні СБУ.
  • 15 листопада Служба безпеки відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі.
  • Про співи у Лаврі повідомив священник Православної церкви України Михайло Омелян. Він повідомив, що отримав відеозапис служіння від випускника Київської православної богословської академії, який разом із друзями зайшов в храм Всіх святих печерських у Лаврі. Він звернув увагу на те, що спів містить рядки "Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка – Русь".

Читайте також

Російські хакери атакували сайти Ватикану

Франція активізує роботу щодо створення міжнародного трибуналу для РФ: резолюція парламенту та заява МЗС

Московський патріархат створювався як структура, яка контролюватиме вірян і займатиметься розвідкою: священник Коваленко

РНБО ініціює заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних із РФ — Зеленський

На початок