Вакцинація знижує ризик важкого перебігу штаму "Дельта" на 80% — львівська епідеміологиня

Вакцинація знижує ризик важкого перебігу штаму "Дельта" на 80% — львівська епідеміологиня

Вакцинація знижує ризик важкого перебігу штаму "Дельта" на 80% — львівська епідеміологиня
. Суспільне Львів

Штам коронавірусу "Дельта" та його різновид "Дельта Плюс" на 60% заразніший, аніж попередній. Уникнути важкої форми захворювання можна за допомогою вакцинації. Про це під час брифінгу розповіла в. о. генерального директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко.

За словами епідеміологині, штам "Дельта" частіше фіксують у дітей та молоді. При цьому вірус поширюється значно швидше.

"Раніше вважалося, що контактна особа, яка перебуває у приміщенні одночасно з хворою людиною упродовж 15 хвилин, має високий шанс захворіти. Якщо говорити про Дельта-антиген, то достатньо лише 5-7 хвилин спілкування з хворим, аби заразитися", — каже Наталія Іванченко.

Окрім звичних симптомів коронавірусу, штам "Дельта" може вражати органи слуху, шлунково-кишковий тракт та провокувати виникнення важких тромбозів. Попри це, як повідомляє епідеміологиня, попередити важкий перебіг захворювання може вакцинація.

"Люди, які щеплені двома дозами вакцини, незалежно від виробника, на 80% захищені від важких проявів хвороби. Це надзвичайно багато, тому завдання кожного пересічного українця — скористатися запрошенням, що надходить через дзвінок чи смс-повідомлення та вакцинуватися. Оскільки поки це єдиний спосіб захистити населення від поширення коронавірусу", — каже Наталія Іванченко.

Наразі в Україні відомо про два випадки зараження новим штамом вірусу. Обидва зафіксували у Києві. Задля того, аби уникнути розповсюдження штаму країною, на українському кордоні ввели обмеження для людей, які повертаються з країн з високим ризиком розповсюдження "Дельта". До таких країн належать Велика Британія, Португалія, Ірландія та Росія.

"Методом швидкого тесту людей одразу на кордоні перевіряють, щоб виявити антиген коронавірусу. Відповідно до результату, людей, які мають вірус, не пропустять на територію України", — додає Наталія Іванченко.

Що відомо

  • Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила перелік правил, які допоможуть убезпечитись від інфікування збудником COVID-19 штаму "Дельта".
  • ВООЗ прогнозує нову хвилю пандемії через дельта-варіант COVID-19
  • У Європейському центрі профілактики та контролю захворювань (ECDC) прогнозують, що до кінця серпня новий штам "Дельта" представлятиме 90% усіх вірусів COVID-19, що циркулюють в Європі.
  • 23 червня на території України зафіксовані перші два випадки зараження штамом збудника COVID-19 "Дельта".
  • Департамент фармаконагляду експертного центру МОЗ оприлюднив звіт про результати спостереження за безпекою вакцин проти COVID-19.
  • Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок