Екскерівнику Кіровоградської єпархії УПЦ обрали запобіжний захід — домашній арешт

Екскерівнику Кіровоградської єпархії УПЦ обрали запобіжний захід — домашній арешт

Екскерівнику Кіровоградської єпархії УПЦ обрали запобіжний захід — домашній арешт
. Суспільне Кропивницький

Екскерівнику Кіровоградської єпархії Української православної церкви Іоасафу обрали запобіжний захід — домашній арешт з 22:00 до 6:00. Про підозру СБУ йому повідомила 2 грудня. Підозрюють у підривній діяльності проти України.

Запобіжний захід екскерівнику Кіровоградської єпархії Української православної церкви Іоасафу обирали у Ленінському районному суді Кропивницького.

За даними слідчих СБУ, він виправдовував захоплення Криму, входив до найближчого оточення московського патріарха Кирила, з яким координував поширення прокремлівських поглядів в регіоні, виконував його доручення щодо виправдовування російської агресії. У церквах людям роздавали пропагандистську літературу, в якій вихваляли кремлівський режим. Надруковані книги в російських типографіях. Під час обшуків на території єпархії знайшли друковані матеріали й листування з московськими "кураторами".

Під час судового засідання прокурор Сергій Ожог просив обрати для підозрюваного цілодобовий домашній арешт.

Захисник Сергій Галушко просив обрати запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Сказав, підзахисний не має доступу до речей, документів, та інших доказів, які були вилучені органом досудового розслідування. Також підзахисний не обіймає посади керуючого Кіровоградською єпархією, УПЦ та не має доступу до службових приміщень єпархії. "Мій підзахисний бере участь у всіх слідчих діях, а відповідно, твердження, що він може укривати якісь обставини, є неприпустимими та безпідставними".

Заслухавши сторони, суддя Катерина Юр’єва ухвалила рішення застосувати до підозрюваного Петра Губеня запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. "Заборонити залишати житло з 22 години по 6 годину наступного дня. Прибувати за кожною вимогою прокурора чи слідчого суду, не відлучатись за межі Кіровоградської області без дозволу слідчого або суду".

Захисник рішенням суду задоволений. Підозрюваний на питання, чи вважає себе винним, відповів так: "Воля Божа на все! Я коли дізнався, то розхвилювався, а мені кажуть: "Владика, треба радуватися, значить, Бог Вас не забув. Посилає вам випробування, значить про вас дбає".

За словами прокурора, після ознайомлення з повним текстом ухвали суду вирішать, чи оскаржуватимуть рішення.

Що відомо

  • У Кропивницькому обирали запобіжний захід екскерівнику Кіровоградської єпархії УПЦ.
  • Наприкінці жовтня Служба безпеки України провела обшуки у керівництва Української православної церкви Московського патріархату у Кіровоградській області.
  • 23 листопада стало відомо, що Синод Української православної церкви звільнив митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа від керування Кіровоградською єпархією.

Читайте також

  • На Кіровоградщині релігійна громада села Червоне переходить до Православної церкви України.
  • Зміна церковного календаря: як до цього ставляться жителі Кіровоградської області.
  • Одинадцять тисяч доларів за польоти. Декана кропивницької академії засудили до п'яти років ув’язнення.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок