У Кропивницькому обирали запобіжний захід екскерівнику Кіровоградської єпархії УПЦ

У Кропивницькому обирали запобіжний захід екскерівнику Кіровоградської єпархії УПЦ

У Кропивницькому обирали запобіжний захід екскерівнику Кіровоградської єпархії УПЦ
Екскерівник Кіровоградської єпархії Української православної церкви Іоасаф/фото Суспільне Кропивницький

У Ленінському районному суді Кропивницького обирали запобіжний захід екскерівнику Кіровоградської єпархії Української православної церкви Іоасафу. Про підозру СБУ йому повідомила минулої п’ятниці. Підозрюють у підривній діяльності проти України.

За даними слідчих СБУ, він виправдовував захоплення Криму, входив до найближчого оточення московського патріарха Кирила, з яким координував поширення прокремлівських поглядів в регіоні, виконував його доручення щодо виправдовування російської агресії.

У церквах людям роздавали пропагандистську літературу, в якій вихваляли кремлівський режим. Надруковані книги в російських типографіях. Під час обшуків на території єпархії знайшли друковані матеріали і листування з московськими "кураторами".

У Кропивницькому обирали запобіжний захід екскерівнику Кіровоградської єпархії УПЦ
Судове засідання у Ленінському районному суді Кропивницького 6 грудня. фото Суспільне Кропивницький

Під час судового засідання прокурор Сергій Ожог просив обрати для підозрюваного цілодобовий домашній арешт. Захисник Сергій Галушко — відкласти засідання.

"Я не мав можливості підготувати пояснення і заперечення на дані клопотання, у зв’язку з відключенням світла. По-друге, оскільки лише сьогодні вручили дане клопотання, то не було можливості зібрати дані на мого підзахисного. Зокрема, характеристику, видану митрополією Української православної церкви, яка розташована в місті Києві, довідку з місця реєстрації, а також документи, пов’язані з його станом здоров`я, бо мій підзахисний хворіє".

Заслухавши сторони, суддя Катерина Юр’єва ухвалила таке рішення. "В судовому засіданні оголошується перерва для надання стороні захисту можливості зібрати документи, про які вони зазначили".

Чи вважає підозрюваний Петро Губень себе винним, відповів так. "Я 12 років тут служив, моя позиція звучала. А щодо підозри — будьте здорові". Захисник Сергій Галушко відповів, що коментувати матеріали кримінальної справи не мають права.

"Максимальний строк покарання по даній статті складає до 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або без такої, — говорить прокурор Сергій Ожог. — Під час проведення досудового розслідування, вручення підозри і проведення допиту підозрюваний співпрацює зі слідством".

Засідання продовжать 8 грудня.

Що відомо

  • Наприкінці жовтня Служба безпеки України провела обшуки у керівництва Української православної церкви Московського патріархату у Кіровоградській області.
  • 23 листопада стало відомо, що Синод Української православної церкви звільнив митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа від керування Кіровоградською єпархією.

Читайте також

  • На Кіровоградщині релігійна громада села Червоне переходить до Православної церкви України.
  • Зміна церковного календаря: як до цього ставляться жителі Кіровоградської області.
  • Одинадцять тисяч доларів за польоти. Декана кропивницької академії засудили до п'яти років ув’язнення.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок