Поблизу Очеретиного на Донеччині підрозділи ЗСУ відійшли на підготовленіші та більш захищені позиції — ОСУВ "Хортиця"

Поблизу Очеретиного на Донеччині підрозділи ЗСУ відійшли на підготовленіші та більш захищені позиції — ОСУВ "Хортиця"

Ексклюзивно
Очеретине, Донецька область
Очеретине, Донецька область. ОК "Захід"

У районі селища Очеретине, що у Донецькій області, підрозділи Збройних сил України відійшли на підготовленіші та більш захищені позиції.

Про це Суспільне Донбас розповів речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

"Позиції українських захисників були зруйновані й тримати там особовий склад було загрозою для життя українських військових. Підрозділи ЗСУ відійшли на підготовленіші та більш захищені позиції. Російська армія свій особовий склад і техніку не жалкує. Для українських захисників навіть маленький "відступ" не є досить важливим у тактичному понятті, але він зберігає життя наших бійців", — уточнив Назар Волошин.

"Якщо позиції на першій лінії оборони населеного пункту не становлять тактичної чи стратегічної важливості – ворог не залишив там жодної цілої будівлі, після бомбардувань та артобстрілів там практично "космічний" ландшафт – в інтересах збереження особового складу приймаються рішення про передислокацію наших підрозділів на другу лінію оборони", — пояснив речник ОСУВ "Хортиця".

Що відомо про Очеретине

В селище Очеретине немає заїзду, люди перестали пішки виходити з цього селища. Там залишаються 197 жителів. У громаді залишаються близько 450 жителів, розповів Суспільне Донбас 11 травня голова Очеретинської селищної військово-цивільної адміністрації Микола Коваленко.

За його даними, до 2014 року у громаді було 40 населених пунктів, після 2014 — окуповані три населені пункти. До повномасштабного вторгнення у 37 населених пунктах проживали майже 24 тисяч людей.

Очеретинська громада розташована неподалік захопленої російськими силами Авдіївки.

Очеретине, Донецька область, 14 травня 2024 рік
Очеретине, Донецька область, 14 травня 2024 рік. Скрін з мапи проєкту DeepState

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок