З Донеччини від початку року виїхали 14 тисяч людей: звідки найбільше

З Донеччини від початку року виїхали 14 тисяч людей: звідки найбільше

З Донеччини від початку року виїхали 14 тисяч людей: звідки найбільше
Евакуація жителів Торецької громади, 7 березня 2024 р. Фото: Торецька МВА

З початку року чотирнадцять тисяч жителів Донецької області виїхали з регіону через небезпеку обстрілів. Лишаються на Донеччині 514 тисяч людей, з них близько 41 тисяча — діти.

Про це на брифінгу розказав заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Бойко.

Евакуація з Донеччини у 2024 році

За даними обладміністрації, більшість з 14 тисяч людей, які виїхали з Донецької області цьогоріч, — жителі з Покровського району. Найбільше — 6 тисяч людей — евакуювались з Селидового. Також люди виїжджають з Курахового, Мирнограда, Очеретиного, Авдіївки (до оточення міста з початку року майже 500 людей вивезли), Часового Яру, додав Бойко.

За словами заступника керівника ОДА, найбільш потерпають від обстрілів населені пункти у Лиманській, Святогірській, Торецькій, Очеретинській, Новогродівській, Курахівській громадах, у Бахмутському районі, Часовому Ярі, Мирнограді. Там проживають наразі 60 тисяч людей.

Евакуація дітей з Донецької області

З початку вторгнення РФ 1 мільйон 370 тисяч цивільних мешканців евакуювали з Донеччини, з них більш ніж:

  • 164 080 дітей та близько 42 990 людей з інвалідністю.

Зокрема, дітей вивозять з Торецька, де, за даними на 7 березня, лишаються 15 неповнолітніх.

Загалом на Донеччині 41 125 дітей, додав заступник начальника ОДА. Ці діти не всі перебувають на території активних бойових дій, переважна більшість — у зоні можливих бойових дій, зауважив заступник.

Він додав, що зараз значно збільшилась кількість ракетно-артилерійських обстрілів в деяких населених пунктах Курахівської громади, де залишається 28 дітей, а саме в селах Успенівка, Ганнівка, Веселий Гай та Трудове.

Влада закликає жителів всієї Донеччини виїхати з регіону або самостійно, або скористатись варіантами, які пропонує облдержадміністрація та інші органі влади.

"Ми беремо громадянина, який має намір евакуюватись, доставляємо його до безкоштовного потяга, який привозить у безпечну область (на сьогодні жителів Донеччини приймають у Житомирській області — ред.). Його там зустрічають, надають всебічну допомогу та розміщують на території області, здійснюється соціальний супровід", — розказав Бойко.

Евакуйованим людям надають психологічну, гуманітарну, юридичну допомогу. У 17 областях України створені близько 70 хабів, куди можуть звернутися переселенці з Донеччини.

Станом на 7 березня в області, за даними Бойка, живуть близько 514 тисяч людей.

Гаряча лінія Донецької ОДА з питань евакуації та гуманітарної допомоги: 0 800 408 911.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок