Торецька громада на Донеччині: скільки дітей лишаються у населених пунктах

Торецька громада на Донеччині: скільки дітей лишаються у населених пунктах

Ексклюзивно
Торецька громада на Донеччині: скільки дітей лишаються у населених пунктах
Ілюстративне фото. Фото: прокуратура Донеччини

У Торецькій громаді на Донеччині станом на 2 березня лишаються 19 дітей. До повномасштабного вторгнення проживали понад 9300 неповнолітніх.

Про це Суспільному Донбас розповів начальник Торецької МВА Василь Чинчик.

Він уточнив, що російська армія обстрілює населені пункти з артилерії, РСЗВ, "шахедами", ракетами та іншого озброєння, яке є в них в наявності.

Евакуація з Торецької громади

У Торецькій громаді налічуються 19 населених пунктів. До початку повномасштабного вторгнення тут проживали близько 70 тисяч жителів, нині лишаються орієнтовно 12 тисяч людей. Людей постійно вмовляють виїжджати. Переважно у громаді лишаються люди похилого віку.

Перший евакуаційний автобус з території громади виїхав 26 лютого 2022 року, як зазначив очільник громади, здебільшого людей евакуюють до інших областей України.

"У нас створено 9 хабів по всій Україні — і освітні, і культурні, і медичні, і шкільні. Зараз працюємо над тим, щоб додатково освітньо-оздоровчий хай зробити, і реабілітацію проводити. Видаємо гуманітарну допомогу в місцях компактного проживання людей і де є наші співробітники", — розказав Василь Чинчик.

Родинам із дітьми допомагають знайти місця проживання, працевлаштувати батьків у тих місцях, де вони хочуть зупинитись. Начальник МВА уточнив, що фіксували такі випадки, коли у громаду після евакуації повертались люди, такі випадки були й з багатодітними родинами.

У четвер, 7 березня, відбудеться евакуація автобусом до Дніпра, із заїздом до Покровська, та з подальшою пересадкою на евакуаційний потяг до Житомирської області, повідомили у МВА.

В яких умовах живуть люди в громаді

Коштом місцевого бюджету закуплено вугілля для опалення осель, благодійники привозять паливні брикети.

Співробітники комунальних підприємств по території громади встановили резервуари з технічною водою, як волонтери привозять питну бутильовану воду, її роздають людям, видають продуктові набори. У громаді працюють банкомати, магазини.

Що відомо про Торецьку громаду

До Торецької громади входять 19 населених пунктів:

 • місто Торецьк, с. Кримське, місто Залізне, смт Південне, смт Північне, смт Курдюмівка,
 • с. Дачне, с.Диліївка, с. Дружба, с. Озарянівка, с. Шуми, с. Валентинівка, с. Суха Балка,
 • с. Леонідівка, с. Юр'ївка, смт Неліпівка, смт Новгородське, смт Петрівка, смт Щербинівка.

Що відомо про примусову евакуацію дітей з зони бойових дій

Механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій уряд схвалив 7 березня.

Рішення про примусову евакуацію дітей, коли батьки чи опікуни зобов'язані виїхати з небезпечного населеного пункту, приймає обласна військова адміністрація. Процедура передбачає евакуацію неповнолітнього разом з одним з батьків, який не може відмовитись від виїзду з небезпечного населеного пункту.

Першим населеним пунктом, звідки почали примусово вивозити неповнолітніх із батьками, став Бахмут. Востаннє примусову евакуацію дітей на Донеччині оголосили 23 жовтня. Тоді мали евакуювати 249 дітей, які проживають у Торецьку, Щербинівці, Петрівці, Неліпівці, Північному, Катеринівці, Очеретиному та Єлизаветівці, евакуюють в більш безпечні регіони.

За даними начальника відділу оперативно-чергової служби, зв'язку, оповіщення та інформування населення департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОВА Дмитра Петліна, торік евакуювали 856 дітей. З 43 населених пунктів вивезли всіх неповнолітніх:

 • Вугледарська громада — Вугледар, Пречистівка;
 • Бахмутська громада — Бахмут, Іванівське, Хромове;
 • Соледарська громада — Федорівка, Маньківка, Голубівка, Привілля, Роздолівка;
 • Мар'їнська громада — Красногорівка, Максимільянівка;
 • Очеретинська громада — Очеретине, Орлівка, Первомайське, Нетайлове, Бердичі, Керамік, Новокалинове, Новопокровське, Новобахмутівка;
 • Костянтинівській громаді — Іванопілля, Миколаївка, Подільське;
 • Торецька громада — Нью-Йорк, Залізне, Петрівка, Неліпівка;
 • Мар'їнська громада — село Костянтинівка, Катеринівка, Єлизаветівка;
 • Лиманська громада — Ямпіль, Торське, Зарічне;
 • Миколаївська громада — Оріхуватка, Никонорівка, Малинівка, Тихонівка, Васютинське, Рай-Олександрівка;
 • Часів Яр;
 • Авдіївка.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок