Перейти до основного змісту
"Перевага Сил оборони — у точності й якості". Сирський відвідав передові позиції на Бахмутському напрямку

"Перевага Сил оборони — у точності й якості". Сирський відвідав передові позиції на Бахмутському напрямку

"Перевага Сил оборони — у точності й якості". Сирський відвідав передові позиції на Бахмутському напрямку
. Командувач Східного угруповання військ Олександр Сирський вручив відзнаки бійцям, жовтень 2022. Фото: Сухопутні війська ЗСУ

Командувач Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський відвідав воїнів Сил оборони на Бахмутському напрямку фронту. З бійцями та командирами визначили головні завдання та спланували подальші дії.

Про це він повідомив у Telegram.

За його словами, Сили оборони продовжують йти вперед на цьому напрямку та звільняти українську землю.

"Військові РФ продовжують перекидати свої військові частини під Бахмут, зосереджують великі сили на цьому напрямку. Але у нас є чітке завдання —деокупація наших територій", — зазначив він.

Командувач також подякував бійцям за якісну роботу та просування вперед. Зокрема відзначив підрозділи 3-ї ОШБр, 5-ї ОШБр, 54-ї ОМБр, 57-ї ОМПБр та 80-ї ОДШБр.

Наша перевага — у якості, точності та мотивації. Попереду важлива робота. Ворог буде розбитий.

Як раніше повідомив генерал-полковник, обстановка в смузі відповідальності Східного угруповання військ залишається напруженою.

"Попри наступ наших військ на півдні та втрату території і населених пунктів на цьому напрямку, противник продовжує переміщувати окремі найбільш боєздатні частини на Бахмутський напрямок, поєднуючи ці дії з потужним артилерійським вогнем та ударами штурмової і армійської авіації по позиціях наших військ", — сказав Сирський.

Разом з тим, заявив він, Сили оборони продовжують займають панівні висоти, лісосмуги з метою поступового витіснення ворога з підступів до Бахмута.

Наші плани потребують періодичного корегування і уточнення. Саме цьому зараз присвячена моя робота у військах.

Битва за Бахмут триває з літа 2022 року, постійні атаки, штурми та спроби оточити місто почались в грудні. У лютому, березні, квітні, травні місто стало епіцентром найзапекліших боїв і остаточно отримало позивний "Фортеця".

Що відомо про бої за Бахмут

  • РФ перекидає війська з півдня на Бахмутський напрямок, щоб не допустити просування ЗСУ, заявила заступниця міністра оборони Маляр. Однак, за її словами, російським військами не вдається стримувати Сили оборони.
  • Під Бахмутом на Донеччині точаться позиційні бої, військові РФ вже не так активно йдуть у наступ. Як повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий, на цьому відтинку фронту діють найбільш підготовлені підрозділи РФ — повітряно-десантні війська. Вони у порівнянні з вагнерівцями обережніші, йдуть в атаку набагато рідше.
  • На Бахмутському напрямку українська армія відбила всі атаки і провела успішні штурми в районі Роздолівка - Краснополівка та Берхівка - Ягідне, повідомив речник Генерального штабу Олександр Штупун вранці 15 червня.
  • Заступниця міністра оборони Ганна Маляр завила, що втрати російської армії в районі Бахмута майже в 9 разів більше, ніж з української сторони. За 13 червня Сили оборони на Бахмутському напрямку просунулись вперед на 500 метрів, додала Маляр. Водночас Сили РФ понад 400 разів обстріляли українські позиції, повідомив речник Східного угруповання військ Сергій Череватий 14 червня.
  • За минулий тиждень українські військові взяли під контроль 16 квадратних кілометрів на Бахмутському напрямку, озвучила дані Маляр 12 червня.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Топ дня

Вибір редакції

На початок