Сили оборони України здійснюють наступ на декількох напрямках. При цьому ЗСУ також обороняються, тому що армія РФ так само проводить наступальні дії.
Про це на брифінгу заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
За її словами на Бахмутському напрямку противник стягує додаткові резерви та всіма силами намагається не допустити просуванню українських Сил оборони.
"Ми зафіксували пересування десантно-штурмового підрозділу армії РФ з Півдня на Бахмутський напрямок. Противник продовжує концентрувати там свої сили, як особового складу, так і військової техніки. Для того, щоб не давати просуватись ЗСУ", — сказала Ганна Маляр.
Заступниця міністра оборони зауважила, що Сили оборони не дають реалізувати противнику свої плани, тому "він не може там просуватися, а також ефективно стримувати ЗСУ".
Вона також повідомила, що за попередні півтора тижня просування в зоні оперативної відповідальності оперативно-стратегічно формування "Хортиця" склало понад 3 кілометри.
"Ви знаєте, що наступ триває по декількох напрямках. На Південному напрямку відбувається поступове просування ЗСУ. Армія РФ здійснює потужний опір. Там ЗСУ стикається з мінуванням полів, використанням дронів-камікадзе та інтенсивними обстрілами", — сказала Ганна Маляр.
Що відомо про підготовку українського контрнаступу
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю американському телеканалу Fox News 14 квітня заявив, що українська влада нині сконцентрована на підготовці контрнаступу для звільнення своїх територій від російських загарбників.
12 квітня глава українського уряду повідомив, що під час його візиту до США Шмигаль і міністр оборони США Ллойд Остін під час зустрічі обговорили нагальні потреби України для успішного проведення контрнаступальної операції.
18 квітня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна почне контрнаступ проти російських військ, коли буде готова: "Якщо ми не будемо готові, то ніхто не буде починати (контрнаступ — ред.) непідготовленим"
Раніше Буданов заявив, що підготовка до контрнаступу України "йде за графіком". Він не став розкривати деталі, однак порадив не слухати "весь той шлак, який зараз несеться інтернетом".
Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна готова розпочати контрнаступ проти російських військ, однак чекає сприятливого моменту, аби досягти максимального результату.
23 травня очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Сили оборони накопичили достатньо сил та зброї для того, щоб розпочати дії з деокупації українських територій, що опинились під контролем Росії.
10 червня Володимир Зеленський заявив, що Сили оборони ведуть "контрнаступальні дії" проти російських військ.
Що відомо про наступ та звільнення поблизу Великої Новосілки на Донеччині
11 червня 68-ма окрема єгерська бригада ім. Олекси Довбуша повідомила, що разом із Силами оборони України звільнила селище Благодатне у Донецькій області. Пізніше цю інформацію підтвердили у Сухопутних військах, а речник сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень розказав, що під час звільнення Благодатного, українські бійці взяли шістьох полонених.
Благодатне — це селище Великоновосілківської селищної громади, воно розташоване за п'ять кілометрів від Великої Новосілки. Ця громада розташована на кордоні із Запорізькою областю. Між Благодатним на Донеччині та Левадним на Запоріжжі зо три десятки кілометрів.
Пресслужба 7-го батальйону "Арей" Української добровольчої армії 129-ї ОБР Територіальної оборони ЗСУ повідомила, що бійці 10 червня звільнили село Нескучне Великоновосілківської селищної громади на Донеччині.
Ввечері 11 червня заступниця міністра оборони Ганна Маляр, повідомила, що Сили оборони деокупували село Макарівка, що в кілометрі від Благодатного та за три від Нескучного.