Гуманітарну допомогу для полку Азов привезли волонтери з литовської організації LDK palikuonys. Військовослужбовцям передали сухпайки, спальники, теплі речі та медичні препарати.
До Дніпра приїхали три мікроавтобуси забиті гуманітаркою. Литовські волонтери зібрали необхідні речі та передали їх військовослужбовцям полку Азов. Як розповів волонтер організації "LDK palikuonys" Гедімінас Армонавічус, це теплі речі, спальні мішки, каримати, розбірні ліжка, гігієнічні набори та литовські сухпайки.
В організації LDK palikuonys з полком Азов близько п’яти років підписаний договір, волонтери збирають допомогу за запитами військовослужбовців.
“Або я дзвоню, або лист, по простому, кажу: “Що треба?” і вони присилають аркуш і запитують: “Які позиції можете закрити ви?” І все, я пишу і їдемо”, — каже Гедімінас Армонавічус.
Допомагати українським воїнам литовські волонтери почали з 2014-го року, Гедімінас каже, розуміє, що російська навала може прийти й до їхньої країни. Гроші збирають жителі Литви.
“Робимо акції, розповідаємо Литві що відбувається в Україні. Люди в нашій країні, в країнах Балтії, в Польщі розуміють, що таке Росія, який це ворог, яка це імперія зла. Ми пам’ятаємо свою історію, як нас теж так давили. Особисто я зробив після “Майдану” (революція гідності) організацію, щоб допомагати Україні”, — говорить Гедімінас Армонавічус.
“Ми такий проєкт вигадали, нам допомагає товариство українців в Литві. Дівчата допомагають, один проєкт – свічки робимо окопні. Інший проєкт — сітки плетемо, а третій — дівчата шиють ноші”, — каже волонтер організації "LDK palikuonys" Гедріус Латакас.
Перед Дніпром допомогу привезли й військовослужбовцям в Києві, передали їм позашляховик. Цього разу українським воїнам привезли п’ять з половиною тонн гуманітарки. За час повномасштабної війни — 80 тонн.
Читайте також
З'єднає дев'ять областей з Ужгорода до Краматорська: Укрзалізниця вдруге запускає "Поїзд Єднання"
Евакуював людей, був поранений, але повернувся в стрій. Настоятель храму воює на передовій
Пішов воювати, аби пришвидшити перемогу. Історія нацгвардійця, який обороняє Бахмут
“Приїхали, бо там дуже стріляють”. Хаб у Дніпрі приймає переселенців з Донеччини
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram