До середини липня окупанти мають відновити роботу Маріупольського порту — радник мера

До середини липня окупанти мають відновити роботу Маріупольського порту — радник мера

До середини липня окупанти мають відновити роботу Маріупольського порту — радник мера
. Маріуполь порт, фото: "Економічна правда"

Окупаційна адміністрація Маріуполя та порту отримали завдання в першу декаду липня забеспечити повноцінне відновлення порту. Про це повідомив радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко.

Він додав, що в Маріупольському порті буде розміщено основне сховище палива для потреб російських військових. За словами радника, використовуючи залізницю, значно скоротиться логістика для окупантів до лінії фронту.

"Загальна логістика: з Маріуполя металобрух, зерно та вугілля. В Маріуполь — паливо, військова техніка та БК в першу чергу", — йдеться в повідомленні.

Андрющенко зазначив, що задля забезпечення режиму охорони, окупанти засілили всю першу лінію приватних будинків в районі пляжу Піщаний, що примикає до порту, виключно військовими.

"Відновлення будівель не буде. Дома біля ринку "Азовський" — для робітників військово-транспортної бази, гуртожиток в районі АС-2 — для безхатьків. Загалом на 5 тис. місць. По всіх інших відповідь — до зими, "дорога в Росію" відкрита", — написав радник мера.

Що відомо

  • У Маріуполі окупанти розповсюджують "секретну" інформацію про знесення будинків
  • У тимчасово окупованому Маріуполі російські військові почали потроху випускати людей з міста на власному авто та ввели комендантську годину.
  • В окупованому Маріуполі третій день поспіль горить законсервоване сміттєзвалище в районі вулиці Флотська. Окупанти пожежу не гасять.
  • У Маріуполі російські окупанти почали зносити будинки не розбираючи завалів, під якими можуть бути тіла загиблих. Все вивозять на сміттєзвалище.
  • Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко під час брифінгу заявив, що, на його думку, російські окупанти запрошують маріупольців повертатися у місто, щоб створити "живий щит" з них.
  • Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
  • До кінця 2022 року у Маріуполі через відсутність водопостачання та зруйновану каналізацію від хвороб та епідемій можуть померти понад 10 тисяч людей. Наразі у місті перебуває від 150 до 170 тисяч жителів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook та Instagram

На початок